Хрватската амбасадорка Тигањ: Вашата земја покажа спремност за зачувување на стабилноста во регионот

Премиерот Зоран Заев денеска ја прими хрватската амбасадорка Нивес Тигањ, која од неодамна стапи на должноста во нашата земја.На средбата амбасадорката Тигањ ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за надворешни работи Никола Димитров оствари проштална средба со турската амбасадорка, Тулин Еркал Кара. Димитров изрази благодарност за заложбите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вицепремиерот задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев, оствари средба со со министерот за сојузни, европски и меѓународни работи на Северна Рајна – ...
| | веќе видена | слични

На средбата, како што информираат од Кабинетот на Анѓушев, вицепремиерот посочил дека Сојузна Република Германија е една од земјите кои даваат најголема ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Наша стратешка определба останува интеграцијата во ЕУ и НАТО, продолжуваме да работиме на реформите, усвојувањето и спроведувањето на европските правила и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи оствари средба со Министерот за сојузни, европски и меѓународни прашања во Владата на Сојузна покраина ...
| | веќе видена | слични

Денеска Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев, заедно со Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев, со потпретседателот Владо Мисајловски и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски се сретнаа со министер за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, се сретна со Штефан Холтхоф-Пфорнер, германскиот покраински министер за федерални, европски и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Срамота се испотепаа за Чесниот крст“, гласи еден од насловите во српските медиуми наменет за инцидентот кој вчера на Водици се случи во Штип. Неколку пливачи ...
сите 304 | | | веќе видена

Одговорност и соработка на политичките субјекти за законот за јавно обвинителство вчера побара премиерот во техничката Влада Оливер Спасовски. Ги повика ...
сите 425 | | | веќе видена

Австрија дефинитивно се разбуди од сонот во кој ко-организаторот на ЕП живееше пред почетокот на главната фаза. Втор пораз во низа за Австријците во групата ...
сите 431 | | | веќе видена

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржи нов рочиште за уривањето на комплексот „Космос“ откако минатото беше одложено поради здравствената ...
сите 248 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 88 | | | веќе видена

Познатата холивудска актерка Џејми Ли Кертис на своите профили на Инстаграм и на Твитер објави дека „Медена земја“ е зачудувачки филм. „Колку совршен момент за ...
сите 133 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, преку ФБ одговори на нападите од дополнителната заменичка министерка Петровска.- Во однос на денешното интервју за ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хрватската амбасадорка Тигањ: Вашата земја покажа спремност за зачувување на стабилноста во регионот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: