Мицкоски бара двотретинско мнозинство за измени во Преспанскиот договор, Мицотакис ревидирање

Претставници на актуелната владеачка партија во Грција сѐ почесто изјавуваат дека не се баш најсреќни со Преспанскиот договор и дека е штетен за Грција. Од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

За време на романското претседателство Северна Македонија ќе стане членка на Организацијата за црноморска економска соработка, рече шефицата на бугарската ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на грчкото претседателство со Организацијата за црноморска економска соработка, од утрово во Атина започна 41. Состанок на Советот на министрите за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Со 288 гласа „за“ од вкупно 300 пратеници, грчкиот Парламент даде зелено светло за законот за право на глас за Грците кои живеат во странство. Ова мнозинство ...
| | веќе видена | слични
3 копии

За потребата активно да се поддржи европската перспектива на земјите од Западен Балкан, разговарале меѓу другото српскиот претседател Александар Вучиќ и ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Знам дека грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис апсолутно знае дека да беше тој и да имаше еден таков договор ќе го потпишеше со три раце, а не со две, вели ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Се согласивме за потребата да се задржи отворен европскиот пат на земјите од Западен Балкан, а од моја страна имав можност да ги презентирам грчките ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Група од околу 25-30 лица попладнево се собрале пред канцелариите на грчкиот весник „Димократиа“ во Атина и со спреј на ѕидовите напишале навредливи слогани ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Подготовката за патувањето на грчкиот премиер во САД од 6 до 8 јануари 2020 година и средбата со американскиот претседател Доналд Трамп беше во фокусот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По речиси две децении во државата се создадени сите нормативни услови за спроведување на попис, по сите меѓународни стандарди и по прописите на Евростат, ...
сите 366 | | | веќе видена

Меѓу 100 и 200 припадници на Националната гарда кои ја обезбедуваа инаугурација на американскиот претседател Џозеф Бајден се позитивни на коронавирусот, ...
сите 284 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 134 | | | веќе видена

Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, на синоќешното гостување на ТВ Сител изјави дека неговата партија преговара со пратеници од владината ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски бара двотретинско мнозинство за измени во Преспанскиот договор, Мицотакис ревидирање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: