Червар го објави списокот за ЕП, Хрватска остана без една од најголемите ѕвезди

Селекторот на хрватската ракометна репрезентација, Лино Червар, денеска го објави поширокиот список за претстојното Европско првенство, а на него не се наоѓа ...
| | веќе видена | слични

Тој е национален херој во Македонија, но исто така и ракометна легенда. Кирил Лазаров е рекордер по бројот на голови на едно Европско првенство. Колку голови ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Национален херој, ракометна легенда, специјалист за пенали. Вака ЕХФ го претстави Кирил Лазаров кој повеќе од 20 години е дел од македонска ракометна ...
| | веќе видена | слични

Ракометна Европа одбројува до почетокот на Европското првенство во јануари следната година на кое за прв пат три земји Австрија, Норвешка и Шведска ќе бидат ...
| | веќе видена | слични

Без носителите на играта, машката ракометна репрезентација ќе ги одигра првите контролни натпревари, кои се дел од подготовките за настап на Европскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Три лица се полесно повредени во сообраќајка што утрово околу 8 часот се случи пред велешкото село Иванковци, наспроти гробиштата. Повредените со возило на ...
сите 337 | | | веќе видена

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 318 | | | веќе видена

Факти кои го одбележаа денот: 1. Градоначалникот на СДСМ, Курто Дудуш за тепање на граѓанин Луи Витон судството на Заев само го опомена. 2. Генералниот ...
сите 235 | | | веќе видена

Раководните структури на Барселона за првпат после 17 години отпушија еден тренер кој го водеше првиот тим, а одлуката беше доста неочекувана ако се знае дека ...
сите 150 | | | веќе видена

Техничкиот министер Наќе Чулев на својот фејсбук профил и се обрати на неговата заменичка Славјанка Петровска велејќи дека е дојдено времето кога ќе се направи ...
сите 53 | | | веќе видена

Помалку изненадувачки, на крајот од вчерашниот натпревар со Украина, за најдобар играч на натпреварот беше прогласен Филип Талески. Сите очекуваа дека изборот ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Червар го објави списокот за ЕП, Хрватска остана без една од најголемите ѕвезди

Од:
До кого (е-маил):
Порака: