И викендов протести за загадениот воздух

Повеќе од една недела наназад, од паѓањето на температурите, загадувањето во главниот град константно е на виоко ниво, а за жал таков беше случајот и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Воздухот и ова утро е загаден во Скопје и Македонија, а рекордер меѓу населбите овој пат е Ректорат. Најголема загаденоста ова утро во Скопје кај Ректорат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Куманово, Тетово и Битола вечерва воздухот е многу високо загаден. Во Скопје е високо загаден, додека во Кочани и Струмица воздухот е средно загаден. Во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Се намалува прагот на алармирање за аерозагадувањето. Од 14-ти месецов прагот на алармирање од загадување со ПМ10 честички ќе се намали од 188 на 175 ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии
повеќе

Останато

Како што во неделата видовме во Штип, кога двајца учесници се влечеа кај кого да остане Светиот крст, нешто слично се случило и во бугарскиот град Ботев. Но, ...
сите 273 | | | веќе видена

Надлежностите околу гонењето на кривични дела кои се поврзани и произлегуваат од незаконското следење на комуникациите или предметите на СЈО се клучниот камен ...
сите 333 | | | веќе видена

Европската ракометна федерација (ЕХФ) објави дека македонските судии Славе Николов и Ѓорѓи Начевски ќе го судат финалето на Европското првенство. За Николов и ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И викендов протести за загадениот воздух

Од:
До кого (е-маил):
Порака: