Ибра до Роналдо: Каков предизвик гледаш кога отиде во тим кој седум години по ред го освојува Скудетото


Во интервју за магазинот „ГО“, Златан Ибрахимовиќ имаше остри зборови кон Кристијано Роналдо. Италија Запрашан дали со враќањето во Серија А ќе го види ...
| | веќе видена | слични

Швеѓанецот е личност чии зборови имаат голема тежина, независно од темата на разговор. Во разговор за магазинот „GQ“ Ибра одговараше на бројни прашања, а едно ...
| | веќе видена | слични

Договорот на Златан Ибрахимовиќ со ЛА Галакси истече, а се уште не е познато каде ветаранот ќе ја продолжи кариерата. Ибрахимовиќ најмногу се поврзува со ...
| | веќе видена | слични

Златан Ибрахимовиќ се уште ја држи јавноста во неизвесност и не ја соопштува конечната одлука за тоа каде ќе ја продолжи кариерата, но затоа успева да се најде ...
| | веќе видена | слични

Евертон имал неколку разговори со менаџерот на Златан Ибрахимовиќ, Мино Раола за да открие дали Швеѓанецот би бил отворен за преселба на „Гудисон Парк“. Според ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот голман на ПСЖ, Мајк Маињан раскажал интересна анегдота од еден тренинг додека дресот на екипата од Паркот на принцовите сè уште го носел Златан ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според пишувањето на локалните медиуми, болницата ќе се гради на земјиште со површина од 25 илјади квадратни метри и ќе може да прими околу илјада пациенти. Ќе ...
сите 757 | | | веќе видена

Веста за загинувањето на Коби Брајант ги погоди и македонските љубители на кошарката. Ѕвездата на НБА лигата загина во хеликоптерска несреќа во Калифорнија, а ...
сите 334 | | | веќе видена

Илјадници навивачи вечерва се собраа во Мостар на пречекот на хрватската ракометна репрезентација. Ракометарите од Херцеговина кои го освоија среброто со ...
сите 245 | | | веќе видена

Драматичен крај на денешното судење за случајот „Рекет“ на кое сведочеше поранешната обвинителка од Специјалното јавно обвинителство Лиле Стефанова. По ...
сите 226 | | | веќе видена

Клучниот проблем којшто го имаме и клучната разлика со ВМРО-ДПМНЕ за Законот за Јавно обвинителство е нивната забелешка со којашто бараат практично да нема ...
сите 130 | | | веќе видена

По денешното сведочење на обвинителката Лиле Стефанова, пратеникот на СДСМ, Хари Локвенец, рече дека во случајот „Рекет“ всушност станувало збор за поткуп. Тој ...
сите 61 | | | веќе видена

Големото градско дерби на Лос Анџелес е одложено, НБА реши дека утре нема да има кошарка во Стејплс Центар поради трагичната смрт на Коби Брајант, неговата ...
сите 143 | | | веќе видена

СДСМ, Зоран Заев и Венко Филипче продолжуваат да ги лажат и манипулираат граѓаните во предизборниот период. Нема ни трага ни глас од Клиничкиот центар кој сега ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ибра до Роналдо: Каков предизвик гледаш кога отиде во тим кој седум години по ред го освојува Скудетото

Од:
До кого (е-маил):
Порака: