Промовирана илустрираната енциклопедија „Кинески мозаик“ од Виктор Урумов

„Кинески мозаик“ која е во издание на „Арс Ламина – публикации“, е мала книга за голема земја, за нејзиното минато и за тоа што е денес Кина, за најголемиот ...
| | веќе видена | слични

Утопискиот научно-фантастичен роман „Архангел – Ослободување на ѕверот“ од Даниел Бибовски беше промовиран вчеравечер (11 декември) во книжарницата ...
| | веќе видена | слични

Станува збор за дебитантски роман на младиот автор, во издание на „Арс Либрис“, дел од „Арс Ламина – публикации“. Илустрацијата на корицата ја нацрта ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 11 декември (среда), со почеток во 19 часот, во книжарницата „Литература.мк“ на улицата „Македонија“ ќе биде промовиран романот „Архангел – Ослободување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Илустрираната енциклопедија „Кинески мозаик“ од Виктор Урумов беше промовирана денеска во книжарницата „Литература.мк“ на улицата „Македонија“. „Кинески ...
| | веќе видена | слични

Останато

Двајца албански државјани вчера ги нападнале полицијаците на граничниот премин „Ќафасан“ откако при граничната проверка било констарирано дека едниот од нив ...
сите 245 | | | веќе видена

Згрутчувањето на крвта е редок, но несакан ефект на вакцината на „АстраЗенека“ што предизвика најмногу контроверзи во светски рамки. Дури и Европската агенција ...
сите 403 | | | веќе видена

На повидок е нова афера “Картелот Заеви”. Иако МВР молчи и е во паника, неофицијалните информации кои стигаат до нас е дека запленета е дрога од ДЕА во ...
сите 87 | | | веќе видена

Денеска со почеток од 11 часот ќе биде организиран протест пред министерството за здравство за да се изрази револт од лошата здравствена состојба во државата и ...
сите 240 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Промовирана илустрираната енциклопедија „Кинески мозаик“ од Виктор Урумов

Од:
До кого (е-маил):
Порака: