Мираковска: Членот 11 не постои


Од идната недела во Собранието започнува дебата по иницијативата за предмети за кои се тврди дека се монтирани судски случаи. Ова деновиве го најави ...
| | веќе видена | слични

Уставниот суд ја прифатил иницијативата за оценување на уставноста за Законот за јазици објави проф.Димитар Апасиев на Фејсбук. Левица смета дека Законот е ...
| | веќе видена | слични

Откако Венецијанската комисија се изјасни негативно за Законот за јазици, како да почна да се буди и Уставниот суд. Судот завчера ја прифати иницијативата на ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Барањето за автентично толкување на членот 11 од Законот за помилување, поднесено од пратениците Сашко Костов и Диме Велковски и изборот на главен државен ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии

„Конечно се огласи и Венецијанската комисија со негативна оценка по таканаречениот Закон за јазици, со забелешка дека истиот треба да се ревидира и уште еднаш ...
| | веќе видена | слични

Димитар Апасиев на Фејсбук објави дека Уставниот суд ја прифатил иницијативата за оценување на уставноста за Законот за јазици. Во образложението на судот се ...
| | веќе видена | слични

Законот за двојазичност е контра-кохезивен и претставува експанзионистички изблик на албанскиот национал-шовинизам Конечно се огласи и Венецијанската комисија ...
| | веќе видена | слични

 -Левица, како и претходно, предупредува дека Венецијанската комисија или било кој друг ентитет надвор од Македонија, ниту приближно не може да ги знае ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Попладнево лидерката на административниот кинески регион со маска на лицето драматично порача дека ги укинува експресните возови и фериботите кон и од Кина. ...
сите 502 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев смета дека се работи за сериозен случај за изборни нерегуларности во однос на објавените сознанија во италијанскиот ...
сите 146 | | | веќе видена

Новиот коронавирус може да се пренесе на оддалеченост од 2 метри, предупредува Националната здравствена комисија на Кина.Експертите објаснуваат дека вирусот ...
сите 507 | | | веќе видена

Шпанија го одбрани европското ракометно злато откако во неделата, во финалето со 22:20 ја победи Хрватска. Дуелот личеше на вистинско финале, со многу борба и ...
сите 268 | | | веќе видена

Хеликоптерската несреќа која се случи во неделата, во која кошаркарската легенда Коби Брајант трагично го загуби својот живот, заедно со неговата ќерка Џијана ...
сите 271 | | | веќе видена

Сектор за компјутерски криминал и дигитална форензика во координација со СВР Скопје изврши идентификација на сопственикот на групата „Јавна соба" со иницијали ...
сите 159 | | | веќе видена

Пријател на Катица Јанева купил стан што бил дел од имотот на фирма од истрага на СЈО. Ова денеска го сведочеше обвинителот Бурим Рустеми, на рочиштето во ...
сите 251 | | | веќе видена

Во изминатите деновите со енермно зголемено загадување на воздухот во градот, граѓаните реагираат дека освен неповолните временски услови – магла, воздухот ...
сите 190 | | | веќе видена

Македонската криминална серија Рекет утре во скопскиот Кривичен суд продолжува со нов сведок. Утре водителката и блиска пријателка на Боки 13, Лила Филиповска ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мираковска: Членот 11 не постои

Од:
До кого (е-маил):
Порака: