„Дојче Телеком“ ги стопираше понудите за 5G мрежата


Huawei поднесе нова тужба против САД поради обвинувањата дека кинескиот технолошки гигант претставува закана за безбедноста.. Тужбата се должи на санкциите кои ...
| | веќе видена | слични

„Лидерите успеаја да постигнат договор и за безбедна комуникација, вклучувајќи ги и 5Г мобилните телефонски мрежи. Соединетите Држави сакаат сојузниците да ја ...
| | веќе видена | слични

Останато

Директорката на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност Лидија Димова веќе може да почне да си ги пакува личните работи од својата ...
сите 357 | | | веќе видена

Во Хрватска и во БиХ се уриваат есенските рекорди по новозаразени граѓани со корона вирусот. Денеска во Хрватска има 1.131 нови потврдени случаи, а според ...
сите 994 | | | веќе видена

Надлежните повикуваат на разум кај граѓаните и почитување на мерките за да нема влошување на ситуацијата. Комисијата за заразни болести, по „експлозијата“ на ...
сите 300 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев прими делегација на Сојузот на борците, предводена од претседателот на главниот одбор на сојузот, Никола Стојаноски, придружуван од ...
сите 159 | | | веќе видена

Министрите за внатрешни работи на Република Северна Македонија и Република Бугарија, Оливер Спасовски и Христо Терзијски денеска заеднички сопретседаваа со ...
сите 611 | | | веќе видена

Нови три медицински сестри од новоотворениот Оддел за инфективни болести при Струмичката болница се позитивни на Ковид-19 и со тоа вкупниот број на заразени ...
сите 178 | | | веќе видена

Тестирањето на вакцините врз луѓе во борбата против Ковид-19, каде волонтерите намерно би се заразиле со коронавирус, наскоро би можело да стане реалност, ...
сите 151 | | | веќе видена

Фудбалската репрезентација на Македонија вечерва од 20:45 часот на националната арена „Тодор Проески“ во Скопје против Грузија го игра значајниот четврт ...
сите 266 | | | веќе видена

Од директор на Подружница, по брза постапка станал чувар на рампа, па добил решение за суспензија, а неодамна и отказно решение од работното место – самостоен ...
сите 57 | | | веќе видена

Со ребалансот на Буџетот за 2020 година што е во собраниска процедура, се обезбедуваат 470 милиони евра за четвртиот сет економски мерки. Од нив, 27,6 милиони ...
сите 203 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Дојче Телеком“ ги стопираше понудите за 5G мрежата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: