Ангеловска: Амандманите да се предлагаат анонимно – важна е содржината, не политичката партија


Амандманите за Буџетот да се предлагаат анонимно, детало објаснети и поткрепени со анализи и бројки. Ваква промена на процесот на доставување амандмани со ...
| | веќе видена | слични

Предлог законот за моторни возила е влезен во собраниска процедура и денеска е на дневен ред на седница на Комисијата за финансирање и буџет. Неселективно ...
| | веќе видена | слични

Од понеделник почнува расправата по дополнетиот буџет за 2020 година што беше усвоен вчера на владина седница, а во кој се вградени 12-те амандмани прифатени ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Неселективно системско решение се нуди со новиот закон за моторни возила што е во собраниска процедура, а кој треба да стапи на сила од 1 јануари 2020 година и ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Прв пат се воведува данок на возила со еколошка компонента. Доколку возилото помалку загадува, ќе се плаќа понизок данок за увоз. Предлог – законот за данок на ...
| | веќе видена | слични

Министерството за економија преку измени на уредбата за увоз на возила во Законот за моторни возила ќе им овозможи субвенции на сите граѓани што ќе набават ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев не му е потребна согласност од дополнителната заменик-министерка Славјанка Петровска за да го назначи ...
сите 178 | | | веќе видена

Врховниот командант на Иранската револуционерна гарда, генералот-мајор Хосеин Салами, изрази сочувство поради нападот на украинскиот Боинг 737 во средата, во ...
сите 391 | | | веќе видена

Новогодишните и Божиќните празници се едни од најубавите бидејќи семејство се собира во домот каде што владее празнична атмосфера. Со полна трпеза, радост и ...
сите 97 | | | веќе видена

Македонската сениорска ракометна репрезентација утре од 18:15 часот го игра решавачкиот меч против Австрија за пласман во главната фаза на Европското првенство ...
сите 230 | | | веќе видена

Иранскиот претседател Ханас Рохани го потпиша амандманот на законот што го вклучи Пентагон на списокот на терористички организации, јави новинската агенција ...
сите 436 | | | веќе видена

Австралиската Влада денеска најави 50 милиони долари за програма за заздравување на дивиот свет, по пожарите што доведоа до „еколошка катастрофа“ во земјата, ...
сите 143 | | | веќе видена

Нецели 24 часа по поразот од Чешка, македонската ракометна репрезентација продолжува со подготовка за најважниот меч од групната фаза на Европското првенство. ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ангеловска: Амандманите да се предлагаат анонимно – важна е содржината, не политичката партија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: