Масовна кампања за вакцинирање против морбили во Самоа

После толку време борба, од Министерството за здравство најавија дека заврши епидемијата од морбили во државата. Родителите после ова, поставуваат прашање, ќе ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Министерството за здравство прогласи крај на епидемијата на мали сипаници на територијата на целата земја, со што престануваат да важат дополнителните мерки за ...
| | веќе видена | слични

Прогласен е крај на епидемијата на морбили во Македонија. Toa значи дека престануваат да важат дополнителните мерки за контрола на епидемијата. Комисијата за ...
| | веќе видена | слични
11 копии
повеќе

Останато

Со усвојувањето на Законот за попис на населението се создадени нормативните услови да се реализира оваа важна статистичка операција после 19 години, објави ...
сите 338 | | | веќе видена

Поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп, вчера ја напушти Белата куќа давајќи ветување на американскиот народ во кое кажа „ние ќе се вратиме“. Но, тој ...
сите 132 | | | веќе видена

Се стопира изградбата на ѕидот на границата со Мексико, САД се враќа во Парискиот климатски договор, и СЗО, а со тоа ќе стане дел и од КОВАКС механизмот, ...
сите 209 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и потпретседателот на партијата Александар Николоски, денеска во Загреб имаа средба со премиерот на Република ...
сите 242 | | | веќе видена

Сопственик на угостителски објект во Дебар заработи кривина пријава поради постоење основано сомнение за сторено казниво дело „непостапување според здравствени ...
сите 244 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Масовна кампања за вакцинирање против морбили во Самоа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: