СДСМ: Република Македонија – 30 земја членка на НАТО


2 копии
8 копии

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека од неговото шпански колега Педро Санчез добил уверување оти Парламентот на Шпанија до крајот на јануари ќе го ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев , заедно со амбасадорот на Кралството Холандија во Скопје Дирк Јан Коп , пред студентите на Филозовскиот факултет при УКИМ дискутираа за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На Филозофскиот факултет во Скопје на УКИМ денеска се одржа последната од низата трибини на НАТО Караванот на која дебатираа Претседателот на Владата на ...
| | веќе видена | слични

Заев нагласи дека Санчез го информирал оти на почетокот на јануари ќе формира Влада, по што неговиот владин Кабинет до Парламентот ќе го достави предлогот за ...
| | веќе видена | слични

Законот за одбрана денеска ќе се најде пред пратениците. Од владејачката партија ја повикаа опозицијата да го поддржи вовој закон, со цел, како што истакнаа, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шпанија можно е да формира Влада кон средината на јануари, но не подоцна од првите три месеци на 2020 година, а Северна Македонија ќе може да стане полноправна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 563 | | | веќе видена

Русија започна кривично гонење против полицаец кој е обвинет за протекување податоци кои би можеле да помогнат во откривањето на трујачот на Алексеј ...
сите 228 | | | веќе видена

Полициски службеници и Државниот пазарен инспекторат вчера извршиле контрола по угостителски објекти во врска со ,непостапување според здравствените прописи за ...
сите 433 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 110 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 144 | | | веќе видена

Нови 400 случаи на КОВИД-19, 11 починати и 206 оздравени пациенти се евидентирани во последните 24 часа. Како што соопшти Министерството за здравство, ...
сите 435 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Република Македонија – 30 земја членка на НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: