Време: Променливо до 8 степени

Охрид, 12. декември 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде умерено до значително облачно со слаб локален дожд, а на планините локално со слаб снег. Максималната ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Времето утре ќе биде умерено до значително облачно со умерен јужен ветер. Кон крајот на денот ќе има врнежи од дожд, на планините од снег.Во сабота, претежно ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Во Македонија денеска ќе преовладува умерено до значително облачно со слаб локален дожд, а на планините со снег. Температурата ќе се движи од 0 до 10 степени. ...
| | веќе видена | слични

Умерено до значително облачно со слаб локален дожд, а на планините локално со слаб снег. Ова е прогнозата на УХМР за денеска. Максималната температура од 10 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Еленко Миланов, бранител на тројца од обвинетите дека ги организирале настаните во Собранието на 27 април 2017 година, Tрајко Вељаноски, Спиро Ристовски и Миле ...
сите 111 | | | веќе видена

Многу скоро јавноста ќе го дознае составот на коалицијата со која ВМРО-ДПМНЕ ќе излезе на изборите, соопшти денеска лидерот на партијата Христијан Мицкоски. ...
сите 247 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 105 | | | веќе видена

Здравствената состојба на тројцата повредени во експлозијата на плинска боца во кумановското село Романовце е крајно тешка, a oсобено на двете жени кои се ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Време: Променливо до 8 степени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: