„Произведено во шума“ на Јакимовска-Родиќ се закити со награда во Словенија

По девет месеци од претставувањето на графичката инсталација „Дволична“ во Мала галерија „Сули ан“ на Факултетот за ликовна уметност во Скопје и речиси ...
| | веќе видена | слични

Во претстојниве два дена, на 12 и 13 декември, во Кино Култура – проектен простор за современи изведувачки уметности и современа култура, во организација на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Организациите Факултет за работи што не се учат (ФР~У) Битола/ Скопје и Центарот за современи уметности – Скопје, по петнаесетти пат го организираа процесот за ...
| | веќе видена | слични

Утре (11-ти декември), во Музејот на современа уметност во Скопје, со почеток од 20 часот ќе се одржи Г одишниот симпозиум на Здружението на ликовни критичари ...
| | веќе видена | слични

Останато

Му дојде редот и на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. Тој ги повикува медиумите на пунктот во спортската сала на СОУ „Перо Наков“ (поранешна ...
сите 331 | | | веќе видена

Одговарајќи на новинарско прашање во врска со обвинувањата на министерката Мила Царовска дека ВМРО-ДПМНЕ го опструира законот за дигитални учебници, ...
сите 312 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Најмалку 40 лица загинаа, а 50 се повредени во израелските воздушни напади врз појасот Газа денеска, соопштија здравствените власти во палестинската енклава. ...
сите 366 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Произведено во шума“ на Јакимовска-Родиќ се закити со награда во Словенија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: