„ Рефлексија на диферентни модулации “ изложба на скулптури на доц. д-р Слободан Милошески

Во Пионерскиот дом во Гевгелија, на 06.12.2019година (петок) со почеток од 19.30 часот ќе биде отворена изложбата на скулптури од галериски формат насловена ...
| | веќе видена | слични

Вечерва (12 декември) со почеток од 20 часот во Галеријата на МКЦ-Скопје ќе биде отворена првата самостојна изложба на Стефан Младеновски под наслов „Дела на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Му дојде редот и на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. Тој ги повикува медиумите на пунктот во спортската сала на СОУ „Перо Наков“ (поранешна ...
сите 331 | | | веќе видена

Одговарајќи на новинарско прашање во врска со обвинувањата на министерката Мила Царовска дека ВМРО-ДПМНЕ го опструира законот за дигитални учебници, ...
сите 312 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Најмалку 40 лица загинаа, а 50 се повредени во израелските воздушни напади врз појасот Газа денеска, соопштија здравствените власти во палестинската енклава. ...
сите 366 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„ Рефлексија на диферентни модулации “ изложба на скулптури на доц. д-р Слободан Милошески

Од:
До кого (е-маил):
Порака: