Компанијата ДУНА за новите мајки го скрати работното време на четири часа

По четири часа ќе работат сите мајки по завршување на породилното отсуство поради бременост, раѓање и родителство во компанијата ДУНА. Скратеното работно ...
| | веќе видена | слични

Често слушаме за воспоставување рамнотежа помеѓу работата и животот, но тешко кој ја достигнува, со оглед на високите трошоци во големите градови. Исто така, ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Речиси секој врабетен ширум светов има основни приговори од работното место со кои се соочува - не е доволно платен, работи премногу и константно е ненаспиен. ...
| | веќе видена | слични

Индиската стартап-компанија што произведува душеци „Вејкфит“ нуди работа што можете да ја правите дури и додека спиете. Компанијата нуди практикантство за ...
| | веќе видена | слични

„Не е лесно да се задражат вработените да работат во нашиот регион “затоа што Европа им нуди многу повеќе на само два часа оддалеченост““ - изјавил денес ...
| | веќе видена | слични

Останато

Како што во неделата видовме во Штип, кога двајца учесници се влечеа кај кого да остане Светиот крст, нешто слично се случило и во бугарскиот град Ботев. Но, ...
сите 273 | | | веќе видена

Во Пекинг денеска е прогласено највисоко ниво на закана по здравјето поради ширењето на коронавирусот, изјави претседателот на Здравствената комисија на ...
сите 453 | | | веќе видена

Независната пратеничка група од ВМРО ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија, веќе подолго време сведочи дека политичките субјекти, наместо да се насочат кон ...
сите 388 | | | веќе видена

Моменталниот Закон за управување со отпад им одговара на големите индустриски објекти кои го користат најголемот дел од отпадот што се увезува во земјава, за ...
сите 187 | | | веќе видена

 ВМРО-ДПМНЕ продолжува да ги блокира сите проекти и законски решенија во интерес на граѓаните, а сега тоа го прави со опструкција на работењето на собраниската ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Компанијата ДУНА за новите мајки го скрати работното време на четири часа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: