Компанијата ДУНА за новите мајки го скрати работното време на четири часа

По четири часа ќе работат сите мајки по завршување на породилното отсуство поради бременост, раѓање и родителство во компанијата ДУНА. Скратеното работно ...
| | веќе видена | слични

Често слушаме за воспоставување рамнотежа помеѓу работата и животот, но тешко кој ја достигнува, со оглед на високите трошоци во големите градови. Исто така, ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Речиси секој врабетен ширум светов има основни приговори од работното место со кои се соочува - не е доволно платен, работи премногу и константно е ненаспиен. ...
| | веќе видена | слични

Индиската стартап-компанија што произведува душеци „Вејкфит“ нуди работа што можете да ја правите дури и додека спиете. Компанијата нуди практикантство за ...
| | веќе видена | слични

„Не е лесно да се задражат вработените да работат во нашиот регион “затоа што Европа им нуди многу повеќе на само два часа оддалеченост““ - изјавил денес ...
| | веќе видена | слични

Останато

Уште неизгласан Законот за попис во собранието опозицијата во предупредувачка акција за собирање на он лајн потписи за негово повлекување, но и најава за ...
сите 420 | | | веќе видена

Глумецот и шоумен Игор Џамбазов во свој стил им даде поддршка на ракометарите, откако денеска го победија Чиле и се пласираа во втората фаза на СП во Египет. ...
сите 451 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 164 | | | веќе видена

Идентитетот, јазикот и историјата не смеат да бидат предмет на преговори. Доколку Бугарија инсистира да преговара на оваа тема, тоа значи дека содржината на ...
сите 201 | | | веќе видена

Блокирани улици, проверка на возила, забрана за движење - САД во состојба на зголемена готовност во последните денови од претседателствувањето на Доналд ...
сите 446 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 160 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена

Овој јануари има врнежи од дожд над просекот, велат од секторот хидрологија во Управата за хидрометеоролошки работи. Оттаму објаснуваат дека иако планинските, ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Компанијата ДУНА за новите мајки го скрати работното време на четири часа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: