Силјановска за „Рекет“: Не верувам дека Јовановски и Катица Јанева се главните


Јас сум кажала дека апсолутно „Рекет“ не може да се врзе само за обвинетиот, Бојан Јовановски, тоа е невозможно, вели во интервју за ТВ Алфа професорката ...
| | веќе видена | слични
3 копии

По денешното рочиште на случајот „Рекет” од однесување на судијката и обвинителката за организиран криминал при испитувањето на сведоците и обвинетите, станува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Весникот „Ла Верита“, кој ги објави снимките како зборуваат Орце Камчев и Боки 13, а се имплицира вмешаност на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева ...
сите 129 | | | веќе видена

Државниот јавниот обвинител Љубомир Јовески смета дека треба да има силно, професионално и одговорно обвинителство, да не се задоволуваат дневно – политички ...
сите 488 | | | веќе видена

Градот во кој живеат повеќе од 21 милион жители, стана град на духови. Имено Пекинг во последните неколку дена е речиси празен поради стравот од ширење на ...
сите 215 | | | веќе видена

Катица Јанева како шефица на СЈО во три наврати давала сугестии за случајот Поштенска банка. Не мешала прсти кој да биде кривично гонет, обвинителот Бурим ...
сите 319 | | | веќе видена

Илјадници навивачи вечерва се собраа во Мостар на пречекот на хрватската ракометна репрезентација. Ракометарите од Херцеговина кои го освоија среброто со ...
сите 131 | | | веќе видена

Шпанија го одбрани европското ракометно злато откако во неделата, во финалето со 22:20 ја победи Хрватска. Дуелот личеше на вистинско финале, со многу борба и ...
сите 255 | | | веќе видена

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика во координација со СВР Скопје извршил идентификација на сопственикот на групата „Јавна соба“ со ...
сите 155 | | | веќе видена

Првата ѕвезда на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс, прв пат ги сподели своите емоции по смртта на неговиот пријател, легендарниот поранешен кошаркар Коби ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Силјановска за „Рекет“: Не верувам дека Јовановски и Катица Јанева се главните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: