Интервју со претседателот Стево Пендаровски


Останато

Лидерот на републиканците во американскиот Сенат, Мич Меконел, предлага поранешниот претседател Доналд Трамп да добие рок од две недели да се подготви за ...
сите 429 | | | веќе видена

Руската полиција денеска ја приведе Љубов Собољ, соработничка на затворениот руски опозициски лидер Алексеј Навални, која заедно со него ја има основано ...
сите 216 | | | веќе видена

Вратите на кафеаните и рестораните од денеска ќе бидат отворени до 21 часот. Во главниот град раздвижено. Д ел од граѓаните вечерва решија да ги посетат ...
сите 219 | | | веќе видена

Пописот на населението, домаќинствата и становите во Северна Македонија ќе се спроведе од 1 до 21 април оваа година, а за негова доследна реализација ќе биде ...
сите 128 | | | веќе видена

Денес (21 јануари 2021 година) во рамките на својата дипломатска активност претседателот на ВМРО ДПМНЕ проф. д-р Христијан Мицкоски и потпретседателот на ...
сите 246 | | | веќе видена

Речиси сите епидемиолошки параметри според кои се евалуира состојбата со епидемијата бележат тренд на намалување, односно зголемување во однос на бројката на ...
сите 505 | | | веќе видена

"Имајќи го предвид долгогодишното познавање и меѓусебно почитување помеѓу претседателот Вучиќ и претседателот Бајден, тој факт е одличен за нашата земја. Јас ...
сите 137 | | | веќе видена

Денес околу 06,25 часот во СВР Штип било пријавено дека во село Грдовци, кочанско настанал пожар во куќата сопственост на А.J.(48).Откако интервенирала ...
сите 202 | | | веќе видена

Откако Реал Мадрид беше елиминиран во Купот на Кралот од третолигаш, голема мака виде и Барселона, се разбира резултатски. Исто така во Купот на Кралот играа ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Интервју со претседателот Стево Пендаровски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: