И Заев со лидерите на НАТО кај кралицата Елизабета Втора

5 копии

Празниците се ближат, а младата принцеза Шарлот, ќерка на принцот Вилијам и војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон, како поклон за Божиќ сака пони, открива извор ...
| | веќе видена | слични
2 копии

И покрај тоа што е родена како принцеза во британскиот дворец, малата принцеза Шарлот не може да добие сè што ќе посака. Британските медиуми ги објавија ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Британските медиуми ги објавија желбите на кралските деца за Божиќ, а малата принцеза Шарлот наводно сакала пони. Сепак, нејзините родители нема да го купат ...
| | веќе видена | слични

Неодамна се проширија гласини дека кралицата Елизабета Втора оди во пензија и дека тронот ќе го преземе нејзиниот син, принцот Чарлс. Многумина сметаат дека ...
| | веќе видена | слични

За помалку од два дена премиерот Зоран Заев доживеа неверојатна авантура на две спротивставени ситуации по приемот во Бакингамската плата кај нејзиното ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Албанските членови на Судскиот Совет излегоа со став спротивен на претседателот на Советот, Кире Здравев. Тие се оградуваат од изјавата на Здравев дека ...
сите 364 | | | веќе видена

Вработените во Министерството за здравство денеска се приклучија на акцијата – Администрацијата чисти со граѓанската организација „Не биди ѓубре“.Министерот за ...
сите 160 | | | веќе видена

Смртниот биланс од ерупцијата на вулканот на новозеландскиот Бел остров се зголеми на 15 лица, откако полицијата соопшти дека уште една личност починала во ...
сите 146 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска негираше дека имал редовни контакти со обвинетиот Бојан Јовановски во случајот „Рекет“. – Службени ...
сите 220 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, рече дека пред да замине за Париз, имале низа средби со СДСМ на кои се договорале околу измените за изборниот ...
сите 22 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 121 | | | веќе видена

Бизнисменот Орце Камчев, кој се јавува како главен сведок во случајот „Рекет“, потврдува дека негов е гласот што се слуша на аудио-снимките кои се појавија во ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И Заев со лидерите на НАТО кај кралицата Елизабета Втора

Од:
До кого (е-маил):
Порака: