Модриќ индиректно го нападна Роналдо


4 копии

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос предложи воведување посебна „Златна топка“ само за напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо и напаѓачот на Барселона, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос има предлог да има две „Златни топки“, за едната да се борат Роналдо и Меси, а за другата сите останати. Роналдо и Меси ...
| | веќе видена | слични

Лионел Меси ја освои рекордната шеста Златна топка која ја додели „Франс Фудбал“ минатата недела. Меси е првиот фудбалер во историјата кој освои шест Златни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лионел Меси минатиот понеделник по шести пат во својата кариера ја доби „Златната топка“ и беше прогласен за најдобар играч во светот на свечената церемонија ...
| | веќе видена | слични

Италијанските медиуми се сигурни дека еден од најдобрите фудбалери на денешницата, Кристијано Роналдо е во сериозен конфликт со тренерот на Јувентус, па ...
| | веќе видена | слични

Помина уште еден возбудлив викенд за обложување, кој ќе се памти по неколку работи. Во фокусот на вниманието беше градското дерби на Манчестер. Сити беше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Еден од најтиражните италијански весници „Ла стампа“ во своето онлајн издание објави репортажа од денешното одбележување на Богојавление од македонските ...
сите 282 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 83 | | | веќе видена

Власта и опозицијата денеска ќе се обидат да се договорат за Законот за јавно обвинителство. Бојан Маричиќ од власта и Тимчо Муцунски од ВМРО – ДПМНЕ ќе ...
сите 168 | | | веќе видена

Познатата холивудска актерка Џејми Ли Кертис на своите профили на Инстаграм и на Твитер објави дека „Медена земја“ е зачудувачки филм. „Колку совршен момент за ...
сите 122 | | | веќе видена

Град Скопје ја превзеде депонијата „Дрисла“ од италијанскиот оператор ФЦЛ Амбиенте. Денеска Централниот регистар објави дека Град Скопје влегува со влог од ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Модриќ индиректно го нападна Роналдо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: