Дебата: Земјите од регионот да излезат со свои предлози во однос на нон пејперот


Македонија и целиот регион мора да бидат малку погласни, поактивни во однос на нон-пејперот предложен од Франција со кој се предлага реформа на пристапниот ...
| | веќе видена | слични

Г-дине Башеску, како искусен политичар и поранешен Претседател на Романија, како го коментирате ставот на Макрон за проширувањето? „Најпрво, не се работи само ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Отворањето преговори со Македонија требаше да се случи пред многу години, вели во интервју за МИА Флоран Марсијак, експерт за политиката на проширување на ...
| | веќе видена | слични

Овие одлуки да не се отворат пристапни преговори се „студен туш", што ни овозможува да согледаме дека нешто погрешно се случува со методологијата на ЕУ и треба ...
| | веќе видена | слични

Пристапот за проширување на Европската Унија се одвива без политичка волја и на многу козметички начин, оценуваат угледни експерти од ЕУ. Тие објаснуваат дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Говорејќи на форумот „Заштита на европските вредности во процесот на пристапување“ во граѓанското општество во вторникот попладне, амбасадорот на Франција во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Дали трупањето богатство во Црна Гора е знак за европските вредности? Дали тоа е некој со кого сакаме да споделуваме суверенитет? Богатството во Црна Гора е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Милошоски на прес-конференција ја објави втората аудиоснимка, во која, како што рече, се слуша гласот на Заев, како тој како премиер донесувал одлуки во име на ...
сите 271 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 342 | | | веќе видена

МВР во соработка со надлежните институции активно преземаат мерки и активности со цел утврдување на лица и компании што се инволвирани во нелегална трговија со ...
сите 193 | | | веќе видена

Двајца сведоци предложени од обвинителството во предметот „Таргет Тврдина” примиле пари од Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за работен ангажман, обвинија ...
сите 48 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 112 | | | веќе видена

Социјалдемократите вечерва почнале со кроењето на пратеничките листи, со кои ќе настапат на претстојните парламентарни избори, дознава Фактор. Според нашите ...
сите 257 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дебата: Земјите од регионот да излезат со свои предлози во однос на нон пејперот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: