Тв 24 дознава: ревизорите си заминале со празни раце од СЈО


3 копии

Вработените во специјалното јавно обвинителство добија плати и додатоци на платите за септември и за октомври, потврдиле вработени за „А1он“. На сметките на ...
| | веќе видена | слични

Досието за вработување на сестрата на Катица Јанева- Лиле Делиџакова наскоро под лупа на Антикорупциска. Од Комисијата за хартии од вредност, каде што е ...
| | веќе видена | слични

 Антикорупционерите веќе доставиле барање до КХВ која има уште пет дена да ги даде сите информации околу вработувањето на Делиџакова по што ќе донесат свој ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Комисијата за хартии од вредност има пет дена да ги достави до Државната комисија за спречување на корупцијата сите информации за вработувањето на Лиле ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Измените на Законот за јавнообвинителска служба со кои треба да се реши статусот на вработените во Специјалното јавно обвинителство треба да се најдат на ...
| | веќе видена | слични

Институцијата со чија помош беше извршен милионски рекет и од чија што сметка беа исплаќани милионски суми на лица блиски до власта, лицата одговорни за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот претседател Џо Бајден веднаш се фати за работа и почна да ги поништува политиките на неговиот претходник Доналд Трамп, уште на првиот ден од ...
сите 145 | | | веќе видена

Жители на селото Бибај во општина Урошевац во Косово организираа прослава во живо за време на вчерашната инаугурација на новиот претседател на Соединетите ...
сите 197 | | | веќе видена

Руската амбасада во Скопје известува дека во неколку наврати ја информирала македонската влада за можностите за испорaка на руската вакцина, но македонска ...
сите 250 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 330 пациенти позитивни и суспектен на коронвирусот. По ...
сите 632 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тв 24 дознава: ревизорите си заминале со празни раце од СЈО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: