Владата го усвои мислењето на Министерството за правда да се прифати иницијативата за автентично толкување


Владата на денешната редовна седница го усвои мислењето на Министерството за правда да се прифати иницијативата за автентично толкување на член 11 од Законот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Советот на јавни обвинители Ацо Колевски во однос на ветингот смета дека не е проблем само малиот број на обвинители, туку и тоа што на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Клучните почетоци на сите постапки во борбата против криминалот и корупцијата треба да почнат од Јавното обвинителство, порача денеска министерката за правда ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерката за правда Рената Дескоска смета дека земјава ќе ги почитува препораките од Венецијанската комисија во однос на Законот за употреба на јазиците. – ...
| | веќе видена | слични

Тоа го порача денеска министерката за правда Рената Дескоска пред почетокот на дијалогот за политики „Имплементација на Стратегијата за реформа на правосудниот ...
| | веќе видена | слични

Се надевам дека било кој што е релевантен фактор во државава нема да има цел со одредени одредби од законот за јазици да ја блокира правдата во нашата држава, ...
| | веќе видена | слични

– Вие не можете да смените ништо во Собранието во делот на судството без двотретинско мнозинство, рече денеска министерката Дескоска одговарајќи на новинарско ...
| | веќе видена | слични

Министерката за правда Рената Дескоска рече дека се бараат начини како да се спроведат препораките од Венецијанската комисија за Законот за употреба на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Австрија дефинитивно се разбуди од сонот во кој ко-организаторот на ЕП живееше пред почетокот на главната фаза. Втор пораз во низа за Австријците во групата ...
сите 457 | | | веќе видена

Македонците кои живеат во Данска и оваа година го одбележаа големиот христијански празник Богојавление – Водици со фрлање на крстот во водите на Балтичкото ...
сите 265 | | | веќе видена

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 238 | | | веќе видена

Ако новата методологија се усвои набрзо – март е отворен прозорец за добивање датум вели Себастијан Малијар од Јacque Delores институтот во париз за тв 24. ...
сите 172 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, преку ФБ одговори на нападите од дополнителната заменичка министерка Петровска.- Во однос на денешното интервју за ...
сите 174 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата го усвои мислењето на Министерството за правда да се прифати иницијативата за автентично толкување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: