Се распрсна сонот за нова или „понова“ стара кола - во Буџетот нема пари за субвенции


Не ги излажавме граѓаните. Ова го тврди министерот за економија, Крешник Бектеши, откако станува јасно дека од Буџетот за идната година Владата нема да дава ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Зголемувањето на данокот на моторни возила, што законски ќе се регулира и веќе е во собраниска процедура е во насока на мерките, што се преземаат за заштита на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во понеделникот заврши огласот објавен од страна на Министерството за економија за вградување на уред за погон на ТНГ, метан и друг вид на алтернативно гориво ...
| | веќе видена | слични

Ништо од најавата на Министерство за економија дека ќе има субвениции од 2 до 3 илјади евра за сите кои ќе сакаат да ги заменат старите возила со нови. Ова ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Албанските членови на Судскиот Совет излегоа со став спротивен на претседателот на Советот, Кире Здравев. Тие се оградуваат од изјавата на Здравев дека ...
сите 274 | | | веќе видена

Петте илјади амандмани на ДУИ за Изборниот законик дојдоа само како шлаг на тортата наречена коалициски недоразбирања меѓу владините партнери. Претходно ...
сите 117 | | | веќе видена

Вработените во Министерството за здравство денеска се приклучија на акцијата – Администрацијата чисти со граѓанската организација „Не биди ѓубре“.Министерот за ...
сите 161 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска негираше дека имал редовни контакти со обвинетиот Бојан Јовановски во случајот „Рекет“. – Службени ...
сите 344 | | | веќе видена

Смртниот биланс од ерупцијата на вулканот на новозеландскиот Бел остров се зголеми на 15 лица, откако полицијата соопшти дека уште една личност починала во ...
сите 146 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, рече дека пред да замине за Париз, имале низа средби со СДСМ на кои се договорале околу измените за изборниот ...
сите 22 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се распрсна сонот за нова или „понова“ стара кола - во Буџетот нема пари за субвенции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: