Отворен Меѓународниот саем за енергетика и управување со води и отпад RENEXPO®


3 копии

Повеќе од 50 меѓународни и домашни компании од областа на енергетиката и управувањето со водите и цврстиот отпад се присутни на штандовите на Меѓународниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратениците Агим Шаќири и Зоран Илиоски, членови на собраниската Комисијата за економски прашања, ќе учествуваат на состаноци посветени на енергетската ...
| | веќе видена | слични

Заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев, се обрати на меѓународниот саем и конференција за обновливи извори на енергија, ...
| | веќе видена | слични

Саемот денеска и утре првпат се одржува во државава во организација на компанијата REECO International, која е организатор на саеми, изложби и конференции низ ...
| | веќе видена | слични

Останато

Албанските членови на Судскиот Совет излегоа со став спротивен на претседателот на Советот, Кире Здравев. Тие се оградуваат од изјавата на Здравев дека ...
сите 364 | | | веќе видена

Вработените во Министерството за здравство денеска се приклучија на акцијата – Администрацијата чисти со граѓанската организација „Не биди ѓубре“.Министерот за ...
сите 160 | | | веќе видена

Смртниот биланс од ерупцијата на вулканот на новозеландскиот Бел остров се зголеми на 15 лица, откако полицијата соопшти дека уште една личност починала во ...
сите 146 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска негираше дека имал редовни контакти со обвинетиот Бојан Јовановски во случајот „Рекет“. – Службени ...
сите 220 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, рече дека пред да замине за Париз, имале низа средби со СДСМ на кои се договорале околу измените за изборниот ...
сите 22 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 121 | | | веќе видена

Бизнисменот Орце Камчев, кој се јавува како главен сведок во случајот „Рекет“, потврдува дека негов е гласот што се слуша на аудио-снимките кои се појавија во ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Отворен Меѓународниот саем за енергетика и управување со води и отпад RENEXPO®

Од:
До кого (е-маил):
Порака: