Недевска: Целта ни е клиентите да знаат дека сме компанија на која може да ѝ веруваат уште од првиот контакт

Целта ни е клиентите да знаат дека сме компанија на која може да ѝ веруваат уште од првиот контакт, вели во интервју Маријана Недевска, менаџер на сектор за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Што претставува финтек? И покрај големата фама, зборот финтек е едноставно комбинација на зборовите финансии и технологија. Всушност финтек претставува ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На иницијатива на Народната банка ќе се подготвува Национална стратегија за поддршка на развојот на финтек-секторот кај нас. Заради нејзино успешно ...
| | веќе видена | слични

За да избегнат сметки со „паушална“ проценка за потрошената електрична енергија, воведена е можност за домаќинствата и фирмите сами да направат отчитување на ...
| | веќе видена | слични

Отворени податоци е идејата дека податоците се јавно и бесплатно достапни за користење и обработка без дополнителни рестрикции, а овој концепт, особено ...
| | веќе видена | слични

Во 2018 година, 132,068 лица имаа засновано работен однос во некоја од 1.314 институции на јавниот сектор, додека во 2017та година, бројот на вработени лица ...
| | веќе видена | слични

Купување на нов автомобил, трошоци за ново патување или ненадејни трошоци – банките на сите граѓани им нудат решение во облик на готовински кеш-кредити, ...
| | веќе видена | слични

Децата своето слободно време доминантно го поминуваат во седенарни активности како гледање телевизија, играње на компјутер или мобилен телефон, покажуваат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Прва конфронтација меѓу коалициските партнери СДСМ и ДУИ се амандманите кои партијата на Али Ахмети го предложи во однос на измените на изборниот законик, а ...
сите 454 | | | веќе видена

Торбата Луи Витон од видеото на Ла верита која во рацете на Боки 13 ги прошетала европските метрополи не завршила меѓу доказите на обвинителката Вилма ...
сите 461 | | | веќе видена

Еден од туристите кои го напуштиле островот во Нов Зеланд каде што се случи трагедија по ерупција на вулканот, бил Џеф Хопкинс кој раскажал дека никогаш нема ...
сите 6 | | | веќе видена

Венко Филипче е одговорен за уништување на инсулин со валиден рок. Венко Филипче не нуди одговори на клучните прашања и лиферува лаги со цел да го прикрие ...
сите 117 | | | веќе видена

МВР и УЈП треба да истражат како СДСМ го пречекорило дозволеното салдо за претседателските избори и потрошиле 2.5 милиони денари повеќе. Спасовски и Лукаревска ...
сите 126 | | | веќе видена

Бизнисменот Орце Камчев, кој се јавува како главен сведок во случајот „Рекет“, потврдува дека негов е гласот што се слуша на аудио-снимките кои се појавија во ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Недевска: Целта ни е клиентите да знаат дека сме компанија на која може да ѝ веруваат уште од првиот контакт

Од:
До кого (е-маил):
Порака: