Возрасни, размислете пред да станете родители...

 Марија Монтесори е родена во 1870-та година во Италија и била педагог и лекар, а најпозната е по нејзиниот метод наречен Монтесори. Во 20-тиот век, мисијата ...
| | веќе видена | слични

Општ заклучок е дека денес ка секаде во светот, децата се многу поразгалени отколку во претходните години. Германците не се исклучок. Главното правило утврдено ...
| | веќе видена | слични

Дали навистина е важно кој е посилен, попаметен, подобар или побогат? Колку ги забележуваме луѓето околу себе кои ни даваат љубов? Колкаво внимание им ...
| | веќе видена | слични

 Aдолесценцијата е позната како период во кој децата се на пат да пораснат, односно на пат низ кој се бараат себеси. Во овие ,,критични” години тие се со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, преку ФБ одговори на нападите од дополнителната заменичка министерка Петровска.- Во однос на денешното интервју за ...
сите 223 | | | веќе видена

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 270 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со генералниот секретар Љупчо Николовски и претседателот на Комисијата за надворешни работи на СДСМ, Едмонд Адеми се ...
сите 242 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 86 | | | веќе видена

Германскиот голман Андреас Волф беше фантастичен во првиот период со девет интервенции од кои три од седум метри (два му одбрани на Хорват и еден на Карачиќ) и ...
сите 119 | | | веќе видена

Фудбалерот на Реал, Герет Бејл уште еднаш го напушти стадионот, без да го чека крајот на натпреварот на неговиот клуб. Во 20. коло од Ла Лига, екипата на Реал ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Возрасни, размислете пред да станете родители...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: