Корса со марихуана улови полицијата

2 копии

На 09.12.2019 во 13.50 часот, полициски службеници од СВР Скопје на кеј „Димитар Влахов“ привеле малолетничка од Скопје, затоа што при извршен преглед кај неа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во СВР Скопје било пријавено дека на ул. „Самоилова“ Б.Н. (51) од с. Чучер - Сандево, скопско, околу 13 часот, Р. Ч. кого пријавителот го познавал од порано и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 10.12.2019 околу 04.00 часот во казино на ул.„Борче Јовановски“ во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово - Полициска станица Гостивар ги привеле ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 09.12.2019 год. во 20.38 часот во СВР Скопје, Ј.Е.(69) од Скопје, В.Г.(37) и П.Д.(42), двајцата од с.Долно Лисиче, скопско, пријавиле дека околу 20.30 часот ...
| | веќе видена | слични

Полициски службеници од СВР Скопје вчера околу пладне на ул.„Босна и Херцеговина“ го привеле С.Г.(37) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била ...
| | веќе видена | слични

Вчера околу пладне во Полициската станица Карпош, К.П. (33) од Скопје пријавила дека во близина на Спортскиот центар „Борис Трајковски“ нејзиниот малолетен син ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на македонскиот дел од комисијата за историја со Бугарија, Драги Ѓоргиев вели дека невозможно е да се среќаваат еднаш месечно со бугарските ...
сите 583 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид јавно ја осудува хајката којашто се води против градоначалникот Пецаков додека властите молчат за премиерот Ковачевски. Ја информираме ...
сите 203 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 89 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 78 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски на брифинг со новинарите по завршувањето на заедничката средба меѓу македонската и бугарската влада во Софија рече дека Уставот на ...
сите 437 | | | веќе видена

Податоците добиени од анкетата на Сојузот на наставници од Ниш покажуваат дека над 800 ученици и околу 200 наставници во 44 училишта во Ниш се заразени со ...
сите 105 | | | веќе видена

„Подготвени сме да седнеме и да разговараме за контролата на вооружувањето, разоружувањето, транспарентноста на воените активности, механизмите за намалување ...
сите 467 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Корса со марихуана улови полицијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: