Ангеловска: Сите понуди за „Купи куќа, купи стан“ на едно место во Скопје Сити Мол


За три дена во Скопје Сити Мол ќе има саем за „Купи куќа, купи стан“ на кој што граѓаните ќе може да се информираат за субвенциите што ги нуди државата и за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

„Граѓаните можат да добијат и до 20.830 евра субвенција преку проектот „Купи куќа, купи стан“. Со новите модели, проектот ги таргетира и младите и повозрасните ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Граѓаните можат да добијат и до 20.830 евра субвенција преку проектот „Купи куќа, купи стан“, што воедно претставува и најголема субвенција. Каматната стапка ...
| | веќе видена | слични

Ова го истакна денеска министерката за финансии Нина Ангеловска, посетувајќи ги изложувачите на саемот, што се одржува од 6 до 8 декември во ТЦ „Сити мол“ во ...
| | веќе видена | слични

Со новините на проектот предвидено е каматна стапка од 2,9% за првите три години и 3,9% за четвртата и петтата година, по што каматата следните години не смее ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерката за финансии Нина Ангеловска, извршниот секретар на Македонска банкарска асоцијација Милена Перчинкова и претседателот на Градежната комора при ...
| | веќе видена | слични

Преку новиот Закон за енергетика и со силните инвестиции во обновливи извори на енергија и гасификација, Владата го стабилизираше вртоглавиот раст на цената на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скоро 100 станбени кредити се одобрени преку проектот „Купи куќа, купи стан“ за годинава, а бројката најверојатно ќе расте и до крајот очекувањата се да бидат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Петте илјади амандмани на ДУИ за Изборниот законик дојдоа само како шлаг на тортата наречена коалициски недоразбирања меѓу владините партнери. Претходно ...
сите 116 | | | веќе видена

Сепак имало начин на кој можеле да се спасат туристите кои загинаа при ерупција на вулкан на Нов Зеланд. Трагедијата која во понеделникот однесе 16 животи, ...
сите 134 | | | веќе видена

Ту мач. Ова е премногу од кого и да е. Да се поднесат 5.000 амандмани е навистина премногу. Ние во наредниот период ќе ја разгледаме коалицијата со ДУИ. Ова е ...
сите 238 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ангеловска: Сите понуди за „Купи куќа, купи стан“ на едно место во Скопје Сити Мол

Од:
До кого (е-маил):
Порака: