Над 7.000 слободни работни места во земјава: Кои се најбараните професии?

5 копии

Економските политики и мерки на СДСМ даваат реални и видливи резултати. Последните податоци на Државниот завод за статистика покажуваат дека стапката на ...
| | веќе видена | слични

Податоците на Државниот завод за статистика покажуваат дека јазот во нето-извозот се продлабочува што е потврда дека се влошува извозната конкурентност на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Вицепремиерот Кочо Анѓушев синоќа објави дека откако се на власт имаат отворено 59.654 нови работни места, а денеска СДСМ соопшти дека имаат „само“ 54.000, па ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Официјалните податоци во континуитет покажуваат дека економските политики на СДСМ се на правиот, вистинскиот пат и дека даваат реални резултати. Според ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 227 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 207 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 184 | | | веќе видена

Просечната нето плата исплатена по вработен во декември 2019 година изнесува 26.836 денари, објави Државниот завод за статистика. А пред да дојде на власт, ...
сите 95 | | | веќе видена

Ливерпул со неповолни 1:0 загуби на гостувањето во шпанската престолнина против Атлетико Мадрид, ситуација која секако не ја посакуваа играчите на англискиот ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Над 7.000 слободни работни места во земјава: Кои се најбараните професии?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: