Струја нема од Водно до „Илинденска“ поради дефект на трафостаница во Козле


Поради голем дефект на трафостаница Козле, голем дел од центарот на Скопје остана попладнево без електрична енергија. Струја нема од Водно до Илинденска. Од ...
| | веќе видена | слични

Техничките екипите на ЕВН работат на терен за да го лоцираат дефектот кој изминативе денови остави без струја неколку скопски населби. Оттаму посочуваат дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дел од општините Центар и Карпош четири дена остануваат во дел од денот без струја.Од компанијата ЕВН објаснуваа дека два дена по peд има краток пpeкин во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

МЕПСО реагираше на соопштението на ЕВН во врска со повремениот прекин на снабдувањето со електрична енергија на населби од централното подрачје на Градот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во интерес на целосно и објективно информирање на јавност, а во врска со информации кои беа лиферувани, а се однесуваат на прекин во снабдувањето со електрична ...
| | веќе видена | слични

Од МЕПСО, објавените информации во врска со прекинот во снабдувањето со електрична енергија на населби од централното подрачје на Градот Скопје, истакнуваат ...
| | веќе видена | слични

Во однос на соопштението на ЕВН за прекините во снабдувањето со електрична енергија на населби од централното подрачје на Градот Скопје, од МЕПСО велат дека ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Албанските членови на Судскиот совет излегоа со став спротивен на претседателот на Советот, Кире Здравев. Тие се оградуваат од изјавата на Здравев дека ...
сите 258 | | | веќе видена

Вработените во Министерството за здравство денеска се приклучија на акцијата – Администрацијата чисти со граѓанската организација „Не биди ѓубре“.Министерот за ...
сите 160 | | | веќе видена

Сончево со мала до умерена локална облачност. По одделни котлини ќе се задржи магливо и постудено. Ова е прогнозата на УХМР за денеска. Максималната ...
сите 193 | | | веќе видена

Кристал Ив Бровит која има 21 година и е од Мелбурн, е првата идентификувана жртва од вулканот во Нов Зеланд. 21-åriga Krystal Eve Browitt första officiella ...
сите 146 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска негираше дека имал редовни контакти со обвинетиот Бојан Јовановски во случајот „Рекет“. – Службени ...
сите 220 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, рече дека пред да замине за Париз, имале низа средби со СДСМ на кои се договорале околу измените за изборниот ...
сите 22 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 120 | | | веќе видена

На новинарското прашање „Заев вели дека по промената на владата може да дојде до престанок на случаите на СЈО“, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вели ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Струја нема од Водно до „Илинденска“ поради дефект на трафостаница во Козле

Од:
До кого (е-маил):
Порака: