Време: Врнежливо и до 10 степени

Метеоролозите за вечерва најавуваат дожд на пониските места низ земјава, но исто така и снег на повисоките планини ширум Македонија. Во овие моменти дожд врне ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Охрид, 10. декември 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег особено попладне. Ќе дува слаб до умерен ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Најстудено утрово, -4 степени, е во Берово, а максимални осум степени се измерени во Дојран. Како што информира УХМР, -1 е во Крива Паланка, 0 во Виница, 1 во ...
| | веќе видена | слични
12 копии
5 копии
повеќе

Останато

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска негираше дека имал редовни контакти со обвинетиот Бојан Јовановски во случајот „Рекет“. – Службени ...
сите 277 | | | веќе видена

Петте илјади амандмани на ДУИ за Изборниот законик дојдоа само како шлаг на тортата наречена коалициски недоразбирања меѓу владините партнери. Претходно ...
сите 316 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ го следи скандалот за централата ТЕ-ТО, рече потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски на денешната прес-конференција одговарајќи на ...
сите 159 | | | веќе видена

Полициски нуркачи во контаминираните води околу новозеланскиот вулкански Бел остров, каде нема речиси никаква видливост, денеска се обидуваат да ги пронајдат ...
сите 134 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 126 | | | веќе видена

Бизнисменот Орце Камчев, кој се јавува како главен сведок во случајот „Рекет“, потврдува дека негов е гласот што се слуша на аудио-снимките кои се појавија во ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Време: Врнежливо и до 10 степени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: