Шокантно предупредување од ФБИ, паметните телевизори ве шпионираат: Хакери можат да видат сè во вашиот дом, но и да прислушкуваат

Во сезоната на големи попусти на крајот од годината и од Црниот петок наваму, електронските уреди се особено барани, а меѓу нив сe и т.н. паметни телевизори. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Ако штотуку купивте „паметен телевизор“ на Црн петок или планирате да купите, ФБИ сака да знаете неколку работи. Паметните телевизори се како обичните ...
| | веќе видена | слични

Паметните телевизори кои се приклучени со интернет и поддржуваат апликации и стриминг, ги прави ранливи за хакерски напади. Многу од нив доаѓаат и со вградена ...
| | веќе видена | слични

Независните новинари и блогери може да бидат означени како стански агенти во Русија, благодарение на новите амандмани на медиумскиот закон. Таа ознака ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Очигледно сите апели и препораки за носење заштитни маски се залудни, зашто бројот на напишани казни за шетање без заштита расте од ден на ден, и тоа еднакво ...
сите 464 | | | веќе видена

Неспособноста на власта во справување со Ковид пандемијата предизвикува и ризик за децата во градинките и учениците кои посетуваат физички настава. Комисијата ...
сите 306 | | | веќе видена

Со автомобили низ улиците на Скопје па се до Штип се одвива протетсот на ВМРО-ДПМНЕ денеска. Од партијата соопштија дека ова е протест против мафијата за ...
сите 134 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шокантно предупредување од ФБИ, паметните телевизори ве шпионираат: Хакери можат да видат сè во вашиот дом, но и да прислушкуваат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: