Херојот кој го сопре убиецот од лондонскиот мост е - убиец


3 копии

Џејмс Форд, еден од сведоците на терористичкиот напад, и самиот е убиец кој е осуден на доживотна затворска казна. Форд во 2003 ја убил Аманда Чемпион, а за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Џек Мерит (25) бил избоден во терористички напад на Лондонскиот мост пред четири дена, а неговата девојка Лиен Обрајан на својот Фејсбук профил напишала ...
| | веќе видена | слични

По терористичкиот напад во Лондон, во кој загинаа две лица со повеќе убоди со нож, прашањето како да се постапува со порашените терористи повторно е во ...
| | веќе видена | слични

Во петокот очите на целиот свет беа вперени во Лондон, каде во „сред бел ден“ се случи терористички напад, во кој беа убиени две лица. Британската полиција ...
| | веќе видена | слични

Останато

На новинарското прашање „Заев вели дека по промената на владата може да дојде до престанок на случаите на СЈО“, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вели ...
сите 331 | | | веќе видена

Кристал Ив Бровит која има 21 година и е од Мелбурн, е првата идентификувана жртва од вулканот во Нов Зеланд. 21-åriga Krystal Eve Browitt första officiella ...
сите 146 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска негираше дека имал редовни контакти со обвинетиот Бојан Јовановски во случајот „Рекет“. – Службени ...
сите 220 | | | веќе видена

Анализата што ја направи Демократскиот сојуз, недвосмислено потврдува дека поделбата на шест изборни единици единствено е во корист на шестата единица каде со ...
сите 152 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 120 | | | веќе видена

Овен Можни се недоразбирања, па важно е да се потрудите јасно и отворено да ги покажувате своите ставови. Ви се допаѓа личност која е несигурна во себе. ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Херојот кој го сопре убиецот од лондонскиот мост е - убиец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: