Поправен дефектот на трафостаницата Козле


Техничките екипите на ЕВН работат на терен за да го лоцираат дефектот кој изминативе денови остави без струја неколку скопски населби. Оттаму посочуваат дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дел од општините Центар и Карпош четири дена остануваат во дел од денот без струја.Од компанијата ЕВН објаснуваа дека два дена по peд има краток пpeкин во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

МЕПСО реагираше на соопштението на ЕВН во врска со повремениот прекин на снабдувањето со електрична енергија на населби од централното подрачје на Градот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во интерес на целосно и објективно информирање на јавност, а во врска со информации кои беа лиферувани, а се однесуваат на прекин во снабдувањето со електрична ...
| | веќе видена | слични

Од МЕПСО, објавените информации во врска со прекинот во снабдувањето со електрична енергија на населби од централното подрачје на Градот Скопје, истакнуваат ...
| | веќе видена | слични

Во однос на соопштението на ЕВН за прекините во снабдувањето со електрична енергија на населби од централното подрачје на Градот Скопје, од МЕПСО велат дека ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 811 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 410 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 167 | | | веќе видена

Зголемениот број на заразени со корона вирусот во гостиварскиот регион ја принуди управата на болницата „Ферид Мурад“ да ги зголеми капацитетите за сместување ...
сите 151 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 187 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поправен дефектот на трафостаницата Козле

Од:
До кого (е-маил):
Порака: