Анѓушев за минималната плата: Таа е за заштита на луѓето кои немаат алтернатива


Вицепремиерот за економски прашања, Кочо Ангушев во интервју за Тв 24 вечерва изјави дека минималната плата е со цел да се заштитат работниците кои немаат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Игор ЈАНУШЕВ Нова криминална афера на повидок, во 2018 година ТЕ-ТО е прва на листата по остварена добивка со 120 милиони евра, но истата година најпрофитната ...
| | веќе видена | слични

Компанија којашто во ист ден оди во стечај и први реорганизација со која ѝ е отпишан повеќемилионски долг во евра, е во центарот на новиот финансиски скандал ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Преку 200 милиони изнесува штетата од лажниот стечај на електраната „ТЕ-ТО“ и со истата освен што е оштетена „Топлификација“, оштетен е и државниот буџет – ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Документи кои сведочат за финансиски криминал вреден околу 200.000 милиони евра- доставија свиркачи до редакцијата на Економски Лидер. Во документираното, ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот Кочо Анѓушев ќе си замине од владата заедно со мене кога ќе се формира техничката влада, рече премиерот Зоран Заев. -Анѓушев ја најави својата ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

На основа на работни групи ќе се разгледаат сите модалитети како да се имплементира препораката на Венецијанската комисија за Законот за употреба на јазиците, ...
сите 327 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ го следи скандалот за централата ТЕ-ТО, рече потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски на денешната прес-конференција одговарајќи на ...
сите 173 | | | веќе видена

Полициски нуркачи во контаминираните води околу новозеланскиот вулкански Бел остров, каде нема речиси никаква видливост, денеска се обидуваат да ги пронајдат ...
сите 135 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 126 | | | веќе видена

Бизнисменот Орце Камчев, кој се јавува како главен сведок во случајот „Рекет“, потврдува дека негов е гласот што се слуша на аудио-снимките кои се појавија во ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анѓушев за минималната плата: Таа е за заштита на луѓето кои немаат алтернатива

Од:
До кого (е-маил):
Порака: