Стоилковски до Ацевски: Прашајте ги пензионерите колку им се покачени пензиите


Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски одговори на обвинувањето за лажни вести на пратеникот од редовите на СДСМ, Костадин Ацевски кој посочи дека тезата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заев е принцот на политиканството во Македонија. Заев со одбивањето на иницијативата за предвремено ратификување на протоколот на НАТО признава дека се плаши ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Зоран Заев три дена молчи во врска со предлогот на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, лица кои биле амнестирани да не се занимаваат со политика, ...
| | веќе видена | слични

Зоран Заев бега од предлогот на претседателот Христијан Мицкоски, затоа што е амнестиран криминалец за криминал од 8 милиони евра. Зоран Заев се противи и на ...
| | веќе видена | слични

Зоран Заев и СДСМ се за амнестија и аболиција на политичари. Зоран Заев е за амнестија, затоа што и сам е амнестиран криминалец. Зоран Заев и СДСМ два дена ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски, јавно му се обрати на портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов.„А бре Kosta Kostadinov гледам си се распишал на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук реагира на молкот од страна на премиерот Зоран Заев во врска со неговите предлози да нема ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Настани и личности кои ја одбележаа оваа недела. Првата меѓувладина заедничка седница меѓу Северна Македонија и Бугарија која се одржа во Софија и средбата ...
сите 479 | | | веќе видена

Д-р Андон ЧИБИШЕВ Во серија неколку погрешни и неразбирливи одлуки на надлежните институции во последните два дена. Се намалуваат деновите за изолација кај ...
сите 213 | | | веќе видена

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 114 | | | веќе видена

Како што јави дописникот на МИА од Вашингтон, на брифингот за новинарите министерот за одбрана Лојд Остин ја опиша напнатата подготвеност на руските ...
сите 669 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 144 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 201 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 287 | | | веќе видена

„Во Загреб нема кварт каде Аки не беше во некој изнајмен стан, се дружеше во секој кварт. Притигна на станица со една торба и сега почива во Алејата на ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стоилковски до Ацевски: Прашајте ги пензионерите колку им се покачени пензиите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: