Моќен тајфун им се заканува на Филипините, евакуирани 200.000 лица


3 копии

Најмалку девет лица загинаа, а тројца се водат како исчезнати откако циклонот Белна го погоди северозападен Мадагаскар, информира денеска претставник на ...
| | веќе видена | слични

Бројот на загинати од тајфунот кој ги погоди покраините јужно од филипинскиот главен град Манила се искачи на 10, соопштија тамошните агенции за вондредни ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Останато

Очигледно сите апели и препораки за носење заштитни маски се залудни, зашто бројот на напишани казни за шетање без заштита расте од ден на ден, и тоа еднакво ...
сите 464 | | | веќе видена

Неспособноста на власта во справување со Ковид пандемијата предизвикува и ризик за децата во градинките и учениците кои посетуваат физички настава. Комисијата ...
сите 306 | | | веќе видена

Со автомобили низ улиците на Скопје па се до Штип се одвива протетсот на ВМРО-ДПМНЕ денеска. Од партијата соопштија дека ова е протест против мафијата за ...
сите 134 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Моќен тајфун им се заканува на Филипините, евакуирани 200.000 лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: