Шилегов за истечената СОЛНА КИСЕЛИНА: Фирмата работела без решение, ќе поднесеме кривична пријава


Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов денеска на прес-конференција рече дека поради истекувањето на солна кисела која се случи вчера, Градот Скопје ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Револтиран граѓанин минатата недела сакаше да му се пожали на градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов во дворот на Градежниот факултет, за проблемите со кој ...
| | веќе видена | слични
4 копии

“На збор е супер, а во реалност нема ништо” е големата реалност која еден наш сограѓанин ја кажа пред скопскиот градоначалник, на што доби одговор “да не ме ...
| | веќе видена | слични

Ова е реалноста во Македонија. Власта надмено над народот, коментира лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, за вчерашниот инцидент меѓу градоначалникот ...
| | веќе видена | слични

Твитерџиката „Ханичка“ промптно реагира по предлогот од скопскиот градоначалник Петре Шилегов за славење на Божик на 25 декември наместо на 7 јануари. „Фарбав ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов денес повторно влезе во конфликт со жител на градот. Шилегов денеска жител кој се пожали на проблеми и дека ништо ...
| | веќе видена | слични

Во дворот на Архитектонскиот факултет беа засадени 7 садници. Иако две од садници не беа покриени со цел со земја да ги покрие првиот човек на градот, Петре ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот Петре Шилегов денеска, за време на свеченоста по повод засадување на 7 дрвца во дворот на Архитектонскиот факултет, нервозно му се обрати на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Продолжуваме, заедно со народот против продажбата на татковината. Народот се буди и нема назад. Срамот на Зоран Заев не е заеднички. Да не дозволиме Зоран Заев ...
сите 382 | | | веќе видена

Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик, порача попладнево премиерот Зоран Заев преку својот Фејсбук профил. Во статусот, Заев наведува ...
сите 388 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2019 тестирања, а регистрирани се 820 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-279, ...
сите 362 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче го покани Никола Пановски, универзитетскиот професор по микробилогија да ги посети ковид центрите на интерните клиники во ...
сите 671 | | | веќе видена

Уште во февруари, кога пандемијата на коронавирус брзо се рашири, Светската здравствена организација (СЗО) предупреди за поплава од дезинформации и лажни вести ...
сите 263 | | | веќе видена

Преку спроведување на концептот на СМАРТ-финансии - на среден рок може да постигнеме двојно поголем економски раст во споредба со последната деценија, што би ...
сите 162 | | | веќе видена

Сѐ уште македонскиот премиер Зоран Заев во саботата доцна вечерта се обиде да реагира на објавата на бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана Красимир ...
сите 139 | | | веќе видена

Американскиот претседател, Доналд Трамп, денеска изјави дека за него можеби ќе биде тешко да ги изнесе обвинувањата пред Врховниот суд за изборна измама за ...
сите 263 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шилегов за истечената СОЛНА КИСЕЛИНА: Фирмата работела без решение, ќе поднесеме кривична пријава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: