Шилегов за истечената СОЛНА КИСЕЛИНА: Фирмата работела без решение, ќе поднесеме кривична пријава


Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов денеска на прес-конференција рече дека поради истекувањето на солна кисела која се случи вчера, Градот Скопје ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Револтиран граѓанин минатата недела сакаше да му се пожали на градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов во дворот на Градежниот факултет, за проблемите со кој ...
| | веќе видена | слични
4 копии

“На збор е супер, а во реалност нема ништо” е големата реалност која еден наш сограѓанин ја кажа пред скопскиот градоначалник, на што доби одговор “да не ме ...
| | веќе видена | слични

Ова е реалноста во Македонија. Власта надмено над народот, коментира лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, за вчерашниот инцидент меѓу градоначалникот ...
| | веќе видена | слични

Твитерџиката „Ханичка“ промптно реагира по предлогот од скопскиот градоначалник Петре Шилегов за славење на Божик на 25 декември наместо на 7 јануари. „Фарбав ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов денес повторно влезе во конфликт со жител на градот. Шилегов денеска жител кој се пожали на проблеми и дека ништо ...
| | веќе видена | слични

Во дворот на Архитектонскиот факултет беа засадени 7 садници. Иако две од садници не беа покриени со цел со земја да ги покрие првиот човек на градот, Петре ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот Петре Шилегов денеска, за време на свеченоста по повод засадување на 7 дрвца во дворот на Архитектонскиот факултет, нервозно му се обрати на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Професорката Гордана Силјановска нагласува дека Законот за јазици има многу недостатоци и има сериозни проблеми со уставноста на решенијата и тоа ќе го оценува ...
сите 407 | | | веќе видена

Без оглед на големата опасност од повторна вулканска ерупција, елитна единица на новозеландската војска стигна на островот Вајт Ајленд и ги најде телата на ...
сите 121 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче не нуди одговори на клучните прашања и лиферува лаги со цел да го прикрие според нашите сомнежи очигледниот криминал со ...
сите 120 | | | веќе видена

ВМРО-Народна партија реагира во однос на, како што наведува, непринципиелноста на коалицијата помеѓу ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ особено кога и двете партии настапуваат ...
сите 70 | | | веќе видена

А токму за таа кампања ВМРО-ДПМНЕ има незаконски долг од 400.000 евра кој не може да се наплати. ВМРО-ДПМНЕ го прекршила членот 71 од Изборниот законик каде е ...
сите 129 | | | веќе видена

Имате големи амбиции но повеќето работи зависат од влијанието на една личност. Немојте да бидете наметливи, некој ќе ви префрли за тоа. Слободните можно е да ...
сите 129 | | | веќе видена

Деветте нови аудио снимки со разговори поврзани со случајот „Peкет“ отворија нови дилеми, а особено внимение предизвика тврдењето дека во торбата има ГПС. ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шилегов за истечената СОЛНА КИСЕЛИНА: Фирмата работела без решение, ќе поднесеме кривична пријава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: