Независните бараат оставка од Мицкоски, Канческа Милевска вели дека не била консултирана


Пратеничката Емилија Александрова во име на осуммината независни пратеници од ВМРО-ДПМНЕ денеска побара оставка од лидерот на оваа партија Христијан Мицкоски, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„На татиниот асистент, Христијан Мицкоски, единствена константа му се секојдневните лаги. Мицкоски излажа дека магистрирал во Италија и докторирал во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Едноставно како ефтин и провиден нарачен политички памфлет може да се оцени вчерашната прес-конференција на до недоамнешната пратеничка на ВМРО-ДПМНЕ, Емилија ...
| | веќе видена | слични

Независната пратеничка група вчера побара оставка од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Ваквото барање, велат, следува откако Мицкоски го достигнал ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Независната седумка од ВМРО-ДПМНЕ функционира беспрекорно и богатство за пратеничката група е секој да може јавно да го каже својот став. Ова во изјава за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеничката Емилија Александрова денеска даде изјава, зборувајќи во мнозинство, во која го осудува лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицковски, кој бара уште ...
| | веќе видена | слични

Антикорупциска комисија го прифати вчерашниот повик на премиерот Зоран Заев и потврдно му одговори дека ќе започне со проверка на имотната состојба на судиите, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Aргентина наследник на Диего Армандо Марадона гледа во Лионел Меси кој припаѓа на друга генерација. Меси и Марадона немаа прилика да играат заедно официјален ...
сите 300 | | | веќе видена

Британскиот министер за локални заедници, Роберт Џенрик, изјави дека нема причина за загриженост поради податоците за ефективноста на потенцијалната вакцина од ...
сите 192 | | | веќе видена

Дали само индиции или цврсти докази на Хаг ќе бидат доволни за политичка одговорност Какви предизвици за поединци во државниот врв, за партијата од која ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Независните бараат оставка од Мицкоски, Канческа Милевска вели дека не била консултирана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: