Ограбено казино во Скопје

Денес во 02.26 часот во СВР Скопје било пријавено дека во казино на ул.„Ѓорче Петров“ во Скопје едно лице со закана од вработените одзело пари.Се преземаат ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

На 09.12.2019 во 16.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Самоилова“ Б.Н.(51) од с.Чучер - Сандево, скопско, околу 13.00 часот Р.Ч., кого го ...
| | веќе видена | слични

На 09.12.2019 год. во 20.38 часот во СВР Скопје, Ј.Е.(69) од Скопје, В.Г.(37) и П.Д.(42), двајцата од с.Долно Лисиче, скопско, пријавиле дека околу 20.30 часот ...
| | веќе видена | слични

Вчера околу пладне во Полициската станица Карпош, К.П. (33) од Скопје пријавила дека во близина на Спортскиот центар „Борис Трајковски“ нејзиниот малолетен син ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

На новинарското прашање „Заев вели дека по промената на владата може да дојде до престанок на случаите на СЈО“, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вели ...
сите 331 | | | веќе видена

Кристал Ив Бровит која има 21 година и е од Мелбурн, е првата идентификувана жртва од вулканот во Нов Зеланд. 21-åriga Krystal Eve Browitt första officiella ...
сите 146 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска негираше дека имал редовни контакти со обвинетиот Бојан Јовановски во случајот „Рекет“. – Службени ...
сите 220 | | | веќе видена

Анализата што ја направи Демократскиот сојуз, недвосмислено потврдува дека поделбата на шест изборни единици единствено е во корист на шестата единица каде со ...
сите 152 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 120 | | | веќе видена

Овен Можни се недоразбирања, па важно е да се потрудите јасно и отворено да ги покажувате своите ставови. Ви се допаѓа личност која е несигурна во себе. ...
сите 159 | | | веќе видена

Албанските членови на Судскиот совет излегоа со став спротивен на претседателот на Советот, Кире Здравев. Тие се оградуваат од изјавата на Здравев дека ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ограбено казино во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: