Македонија го одбележува Меѓународниот ден на лицата со попреченост

4 копии

Асоцијацијата за правата на децата и младинци со посебни потреби „Ластовица Скопје“, во соработка со ПОУ „Златан Сремец" го започна проектот „Инклузивен град – ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Младински Културен Центар – Скопје денеска ќе биде отворена Изложба на изработки на ученици во рамки на проектот „Инклузивни партнерства во заедниците“. На ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бидејќи како што велат постојано функционираат и со архитектонските бариери се соочуваат секој ден. Во споредба со граѓаните кои со посебен респект и почит им ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Хуманитарен фестивал за деца со попреченост во развојот „Од децата за децата“ ќе се одржи денеска во Кинотека, во организација на Здружението за култура ...
| | веќе видена | слични

Лицата со посебн потреби конечно можат да влезат во тетовска општинска зграда. Десно од самиот главен влез изградена е рампа за пристап.По две децении откако ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Наместо влезница посетителите треба донесат прибор за училиште. Сите прибори за училиште ќе бидат наменети за учениците од ПОУ „Д-р. Златан Сремец" – Скопје и ...
| | веќе видена | слични

Со тематска работилница „Пристапност“ и со посочување на потребите и проблемите, лицата со телесен инвалидитет во земјава на средба во Прилеп го одбележаа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Штитениците и персоналот на домовите за стари лица ќе бидат први вакцинирани против коронавирус во Шпанија, изјави министерот за здравство Салвадор Ила, ...
сите 502 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 243 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

-Во Бугарија има големо негативно чувство за Македонците. Тие сметаат дека многу малку правиме за Договорот за добрососедство“, изјави во „Клик Плус“ на Тв 21 ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија го одбележува Меѓународниот ден на лицата со попреченост

Од:
До кого (е-маил):
Порака: