Македонија го одбележува Меѓународниот ден на лицата со попреченост

4 копии

Асоцијацијата за правата на децата и младинци со посебни потреби „Ластовица Скопје“, во соработка со ПОУ „Златан Сремец" го започна проектот „Инклузивен град – ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Младински Културен Центар – Скопје денеска ќе биде отворена Изложба на изработки на ученици во рамки на проектот „Инклузивни партнерства во заедниците“. На ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бидејќи како што велат постојано функционираат и со архитектонските бариери се соочуваат секој ден. Во споредба со граѓаните кои со посебен респект и почит им ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Хуманитарен фестивал за деца со попреченост во развојот „Од децата за децата“ ќе се одржи денеска во Кинотека, во организација на Здружението за култура ...
| | веќе видена | слични

Лицата со посебн потреби конечно можат да влезат во тетовска општинска зграда. Десно од самиот главен влез изградена е рампа за пристап.По две децении откако ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Наместо влезница посетителите треба донесат прибор за училиште. Сите прибори за училиште ќе бидат наменети за учениците од ПОУ „Д-р. Златан Сремец" – Скопје и ...
| | веќе видена | слични

Со тематска работилница „Пристапност“ и со посочување на потребите и проблемите, лицата со телесен инвалидитет во земјава на средба во Прилеп го одбележаа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска негираше дека имал редовни контакти со обвинетиот Бојан Јовановски во случајот „Рекет“. – Службени ...
сите 304 | | | веќе видена

Петте илјади амандмани на ДУИ за Изборниот законик дојдоа само како шлаг на тортата наречена коалициски недоразбирања меѓу владините партнери. Претходно ...
сите 116 | | | веќе видена

Полициски нуркачи во контаминираните води околу новозеланскиот вулкански Бел остров, каде нема речиси никаква видливост, денеска се обидуваат да ги пронајдат ...
сите 134 | | | веќе видена

Ту мач. Ова е премногу од кого и да е. Да се поднесат 5.000 амандмани е навистина премногу. Ние во наредниот период ќе ја разгледаме коалицијата со ДУИ. Ова е ...
сите 238 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 126 | | | веќе видена

Бизнисменот Орце Камчев, кој се јавува како главен сведок во случајот „Рекет“, потврдува дека негов е гласот што се слуша на аудио-снимките кои се појавија во ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија го одбележува Меѓународниот ден на лицата со попреченост

Од:
До кого (е-маил):
Порака: