Швајцарски франци со ликот на Федерер


20-кратниот Грен Слем шампион, Швајцарецот Роџер Федерер, ќе стане првата жива личност чиј лик ќе биде прославен на метална монета во неговата родна земја. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Тениската легенда Роџер Федерер ќе стане првиот жив човек со направена монета во негова чест – 20 франци со ликот на Маестро од јануари следната година. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ние решивме меѓународни прашања, ја интегриравме земјата, направивме серозни домашни реформи и економски успеси, рече премиерот Зоран Заев одговарајќи на ...
сите 460 | | | веќе видена

Еден од туристите кои го напуштиле островот во Нов Зеланд каде што се случи трагедија по ерупција на вулканот, бил Џеф Хопкинс кој раскажал дека никогаш нема ...
сите 109 | | | веќе видена

МВР и УЈП треба да истражат како СДСМ го пречекорило дозволеното салдо за претседателските избори и потрошиле 2.5 милиони денари повеќе. Спасовски и Лукаревска ...
сите 130 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција по првичното објавување на аудио снимки на „Јутуб“ објавени на каналот „U6e Big“, ...
сите 129 | | | веќе видена

На Филозофскиот факултет во Скопје на УКИМ денеска се одржа последната од низата трибини на НАТО Караванот на која дебатираа Претседателот на Владата во ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Швајцарски франци со ликот на Федерер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: