17.000 земјоделци ќе добијат поврат на персонален данок за 2018 година


2 копии

„Ова ми е наследство. Од татко ми, дедо ми“, „Што ако ми земат повеќе?“, „Кој ми гарантира дека нема да бидам оштетен?“, „Ќе биде ли правилна размената?“, се ...
| | веќе видена | слични

Картичките со 30% поефтина нафта ги добија речиси сите земјоделци. Изминатиов период вработените во Подрачните единици на Министерството за земјоделтво ...
| | веќе видена | слични

Ние покажавме како треба вистински парите да се насочат кон земјоделците, во оној момент кога им се најпотребни. Тоа е она што заедно го започнавме со Љупчо ...
| | веќе видена | слични

Сакајќи да дознаеме нешто повеќе за тоа колкав е интересот кај жените во руралните средини за искористувaње на средствата од мерката 115 „Активен женски член ...
| | веќе видена | слични

Со неповратна финансиска поддршка од 20.000 евра, власта планира да ги мотивира младите земјоделци да останат во родниот крај. Мерката не е непозната, само што ...
| | веќе видена | слични

Останато

Болничките капацитети забрзано се исполнуваат. Се преполнија некои болници. Нема слободни болнички кревети во повеќе инфективни одделенија во државата, во ...
сите 456 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на денешната 13-та владина седница ги информираше членовите на Владата дека го прифатил барањето на вицепремиерот за борба против ...
сите 237 | | | веќе видена

Кина денес соопшти дека нејзините експериментални вакцини за заштита од вирусот Ковид-19 не покажале никаква негативна реакција, пренесувa „Анадолија“.„Досега ...
сите 108 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 124 | | | веќе видена

Занаетчиските комори на Скопје, Штип, Куманово и Битола за проекти за развој и унапредување на занаетчиството денеска добија грантови од Министерството за ...
сите 224 | | | веќе видена

Заменикот министер за здравство д-р Илир Хасани во денешното гостување во 24 анализа потенцираше дека се увоени сите предлози кои биле предложени од Комисијата ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

17.000 земјоделци ќе добијат поврат на персонален данок за 2018 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: