17.000 земјоделци ќе добијат поврат на персонален данок за 2018 година


2 копии

„Ова ми е наследство. Од татко ми, дедо ми“, „Што ако ми земат повеќе?“, „Кој ми гарантира дека нема да бидам оштетен?“, „Ќе биде ли правилна размената?“, се ...
| | веќе видена | слични

Картичките со 30% поефтина нафта ги добија речиси сите земјоделци. Изминатиов период вработените во Подрачните единици на Министерството за земјоделтво ...
| | веќе видена | слични

Ние покажавме како треба вистински парите да се насочат кон земјоделците, во оној момент кога им се најпотребни. Тоа е она што заедно го започнавме со Љупчо ...
| | веќе видена | слични

Сакајќи да дознаеме нешто повеќе за тоа колкав е интересот кај жените во руралните средини за искористувaње на средствата од мерката 115 „Активен женски член ...
| | веќе видена | слични

Со неповратна финансиска поддршка од 20.000 евра, власта планира да ги мотивира младите земјоделци да останат во родниот крај. Мерката не е непозната, само што ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Судскиот совет Киро Здравев вели дека е неспорно дека одредбите од Законот за употреба на јазиците не може да се спроведува во судските ...
сите 321 | | | веќе видена

Петте илјади амандмани на ДУИ за Изборниот законик дојдоа само како шлаг на тортата наречена коалициски недоразбирања меѓу владините партнери. Претходно ...
сите 411 | | | веќе видена

Пронајдени се телата на уште шест жртви од ерупцијата на вулканот на Белиот остров во Нов Зеланд. Специјалните единици на војската поминале четири часа на ...
сите 128 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев на новинарско прашање зошто ВМРО-ДПМНЕ има поднесено над 1000 амандмани за изборниот законик, одговори дека ...
сите 99 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 125 | | | веќе видена

Деветте нови аудио снимки со разговори поврзани со случајот „Peкет“ отворија нови дилеми, а особено внимение предизвика тврдењето дека во торбата има ГПС. ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

17.000 земјоделци ќе добијат поврат на персонален данок за 2018 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: