Шампион ФА и Рисови најдобри на јуниорското државно првенство во пинг-понг


Во организација на ППК Шампион ФА и под покровителство на ППФМ се одржа 28-то републичко првенство во екипна конкуренција за јуниори. На првенството учествуваа ...
| | веќе видена | слични

Изминатиов викенд Македонските БЏЏ репрезентативци под водство на Ивица Алексовски, селектор на нашата репрезентација, учествуваа на два силни меѓународни ...
| | веќе видена | слични

Зимското Национално првенство во Далечинско пливање кое се одржа во неделата (8. декември) на Олимпискиот базен Центар во Скопје, учество земаа 17 пливачи од ...
| | веќе видена | слични

Најдобриот македонски атлетичар на долги патеки, Дарио Ивановски заврши на 67. место од вкупно 85 атлетичари кои ја завршија трката на Европското првенство во ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 6. декември 2019 (ИНПРЕС) – Со една победа и два порази во сингл охриѓанецот Димитар Пејчиновски го започна учеството на третото светско првенство во ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 4. декември 2019 (ИНПРЕС) – Охриѓанецот Климент Грозданоски го освои бронзениот медал на WAKO, Светското кикбокс првенство, кое се одржа во Анталија, ...
| | веќе видена | слични

Минатиот викенд на базенот „Борис Трајковски“ во Скопје се одржа 15-от пливачки митинг „Немо куп“, на кој учествуваа 42 клуба од Македонија, Србија, Албанија, ...
| | веќе видена | слични

Климент Грозданоски го освои бронзениот медал на WAKO светското кикбокс првенство Минатата седмица во Анталија, Турција се одржа WAKO светското сениорско ...
| | веќе видена | слични

Не се заборава фантастичниот успех на македонскиот кајакар, го потврди првото место во генералниот пласман во Европскиот куп (спуст на диви води) за 2019 во ...
| | веќе видена | слични

Останато

На новинарското прашање „Заев вели дека по промената на владата може да дојде до престанок на случаите на СЈО“, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вели ...
сите 331 | | | веќе видена

Кристал Ив Бровит која има 21 година и е од Мелбурн, е првата идентификувана жртва од вулканот во Нов Зеланд. 21-åriga Krystal Eve Browitt första officiella ...
сите 146 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска негираше дека имал редовни контакти со обвинетиот Бојан Јовановски во случајот „Рекет“. – Службени ...
сите 220 | | | веќе видена

Анализата што ја направи Демократскиот сојуз, недвосмислено потврдува дека поделбата на шест изборни единици единствено е во корист на шестата единица каде со ...
сите 152 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 120 | | | веќе видена

Овен Можни се недоразбирања, па важно е да се потрудите јасно и отворено да ги покажувате своите ставови. Ви се допаѓа личност која е несигурна во себе. ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шампион ФА и Рисови најдобри на јуниорското државно првенство во пинг-понг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: