Собранието НЕМА ДА ОДОБРИ АПАНАЖА за Катица Јанева


По речиси две години обезглавеност на клучната институција што го контролира трошењето на народните пари партиите најдоа компромис и одлучија тоа да биде ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Комисијата Илија Димовски изјави дека тој ќе побара на Јанева да не и се додели апанажа бидејќи не е избрано лице. – Денеска ќе го предложам и ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за прашања за изборите и именувањата на Собранието ќе му предложи директор на Агенција за заштита на правото на слободен пристап до информации од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев смета дека се работи за сериозен случај за изборни нерегуларности во однос на објавените сознанија во италијанскиот ...
сите 106 | | | веќе видена

Целта ни е да дојдеме до законско решение кое ќе му овозможи на обвинителството ефикасно да се бори со организираниот криминал и корупција. Текстот за прелдог ...
сите 368 | | | веќе видена

Шпанија го одбрани европското ракометно злато откако во неделата, во финалето со 22:20 ја победи Хрватска. Дуелот личеше на вистинско финале, со многу борба и ...
сите 263 | | | веќе видена

Хеликоптерската несреќа која се случи во неделата, во која кошаркарската легенда Коби Брајант трагично го загуби својот живот, заедно со неговата ќерка Џијана ...
сите 205 | | | веќе видена

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика во координација со СВР Скопје извршил идентификација на сопственикот на групата „Јавна соба“ со ...
сите 170 | | | веќе видена

Денес кошаркарот на ЛА Клиперс, Лу Вилијамс во еден период од неговата кариера го носеше дресот на Лејкерси. Вилијамс играше заедно со Коби Брајант , а после ...
сите 230 | | | веќе видена

Катица Јанева како шефица на СЈО во три наврати давала сугестии за случајот Поштенска банка. Не мешала прсти кој да биде кривично гонет, обвинителот Бурим ...
сите 264 | | | веќе видена

Трејси Мекгрејди е една од ѕвездите која блескаше во исто време кога Коби Брајант доминираше во најсилната лигата во светот. Во едно од интервју по трагичната ...
сите 357 | | | веќе видена

Македонската криминална серија Рекет утре во скопскиот Кривичен суд продолжува со нов сведок. Утре водителката и блиска пријателка на Боки 13, Лила Филиповска ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Собранието НЕМА ДА ОДОБРИ АПАНАЖА за Катица Јанева

Од:
До кого (е-маил):
Порака: