Почна климатскиот самит во Мадрид


Климатските промени забрзуваат. За да избегнеме катастрофален пораст на температурата, сега мора да ги ограничиме јаглероднитеемисии и да започнеме со нулта ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Илјадници активисти од целиот свет се собраа денес на улиците на Мадрид и Сантијаго, барајќи светските лидери кои учествуваат на самитот ЦОП (Climate Change ...
| | веќе видена | слични

Климатската активистка, тинејџерката Грета Тунберг денес изјави дека се „слушаат гласовите на климатските удари“, но дека и понатаму политичарите не преземаат ...
| | веќе видена | слични

Акстивистката за климата, тинејџерката Грета Тунберг, денеска изјави дека „се слушаат гласовите за климатските удари“, но дека политичарите и понатаму не ...
| | веќе видена | слични

Исландската премиерка ги повика светските влади да усвојат еколошки и семејни приоритети, кога зборуваат за буџетите, наместо да се фокусираат само на бројките ...
| | веќе видена | слични

Главниот протест се одвива на улиците на Мадрид за време на конференцијата на ООН за климатски промени ЦОП 25, што се одржува во градот од 2 до 13 декември. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Три лица се полесно повредени во сообраќајка што утрово околу 8 часот се случи пред велешкото село Иванковци, наспроти гробиштата. Повредените со возило на ...
сите 309 | | | веќе видена

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 298 | | | веќе видена

Оваа техничка влада не е формирана за некој да има повеќе или помалку политички кредибилитет или легитимитет, туку едноставно сите заедно да се вградиме во ...
сите 321 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, преку ФБ одговори на нападите од дополнителната заменичка министерка Петровска.- Во однос на денешното интервју за ...
сите 104 | | | веќе видена

Диего Симеоне се докажа како фантастичен тренер во изминативе години како предводник на Атлетико Мадрид, но и самиот признава дека неисполнета желба му е да се ...
сите 85 | | | веќе видена

Малме, 18. јануари 2020 (ИНПРЕС) – Португалската репрезентација продолжува да биде најпријатното изненадување на Европското првенство во ракомет, откако сред ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почна климатскиот самит во Мадрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: