Се повеќе луѓе не сакаат да работат како продавачи

5 копии

Економските политики и мерки на СДСМ даваат реални и видливи резултати. Последните податоци на Државниот завод за статистика покажуваат дека стапката на ...
| | веќе видена | слични

Податоците на Државниот завод за статистика покажуваат дека јазот во нето-извозот се продлабочува што е потврда дека се влошува извозната конкурентност на ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот Кочо Анѓушев синоќа објави дека откако се на власт имаат отворено 59.654 нови работни места, а денеска СДСМ соопшти дека имаат „само“ 54.000, па ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Официјалните податоци во континуитет покажуваат дека економските политики на СДСМ се на правиот, вистинскиот пат и дека даваат реални резултати. Според ...
| | веќе видена | слични

БДП во третиот кваратл порасна за 3,6%. Толку изнеусва и просекот за девет мееци од 2019 година. Прмеиерот вели дека можеме да бидеме задоволени, но не до ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кризата со пасошите нема да заврши на денот кога ќе пристигнат 100 илјади примероци од Германија. Во моментот за патна исправа чекаат над 20.000 граѓани но се ...
сите 202 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 210 | | | веќе видена

Битолчанец кој се наоѓа на „стоп листа“ со мерка „апси“ вчера бил лишен од слобода на граничниот премин „Меѓународен Аеродром“. Од МВР соопштија дека вчера во ...
сите 228 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се повеќе луѓе не сакаат да работат како продавачи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: