НБА: Дончиќ ги сопре „жешките“ Лејкерси! (видео)


Нов ден, нова листа на која број еден овојпат е големата ѕвезда на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс. Џејмс заедно со Ентони Дејвис блескаа против Минесота ...
| | веќе видена | слични

Словенецот го надмина достигнувањето на легендарниот Мајкл Џордан остварено во 1989 година. Тогаш „летечкиот“ Џордан беше во таква серија кога играше за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Сакраменто Кингс го победија Далас со 110:106, а и покрај тоа што беа поразени кај Далас одново одличен беше Лука Дончиќ. Дончиќ за 35 минути постигна 27 ...
| | веќе видена | слични

Пет натпревари беа одиграни во НБА лигата, а од нив стандардни беа одбрани потезите на денот. Овојпат имаме Топ 5 листа во која на врвот е младиот Портер ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Албанските членови на Судскиот совет излегоа со став спротивен на претседателот на Советот, Кире Здравев. Тие се оградуваат од изјавата на Здравев дека ...
сите 258 | | | веќе видена

Вработените во Министерството за здравство денеска се приклучија на акцијата – Администрацијата чисти со граѓанската организација „Не биди ѓубре“.Министерот за ...
сите 160 | | | веќе видена

Сончево со мала до умерена локална облачност. По одделни котлини ќе се задржи магливо и постудено. Ова е прогнозата на УХМР за денеска. Максималната ...
сите 193 | | | веќе видена

Кристал Ив Бровит која има 21 година и е од Мелбурн, е првата идентификувана жртва од вулканот во Нов Зеланд. 21-åriga Krystal Eve Browitt första officiella ...
сите 146 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска негираше дека имал редовни контакти со обвинетиот Бојан Јовановски во случајот „Рекет“. – Службени ...
сите 220 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, рече дека пред да замине за Париз, имале низа средби со СДСМ на кои се договорале околу измените за изборниот ...
сите 22 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 120 | | | веќе видена

На новинарското прашање „Заев вели дека по промената на владата може да дојде до престанок на случаите на СЈО“, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вели ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НБА: Дончиќ ги сопре „жешките“ Лејкерси! (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: