Во Албанија повторно почувствувани пет нови земјотреси – еден од 4,3 степени според Рихтер


Албанското тло периодов не мирува. Денес, утрово од седум до девет часот регистрирани се пет нови потреси на албанска територија. Потрес со јачина од 4,3 ...
| | веќе видена | слични

Во неделата, албанскиот премиер Еди Рама беше во Истанбул, каде се состана со турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган и турските и арапските бизнисмени од кои ...
| | веќе видена | слични

Два нови земјотреси се регистрирани во Драч, Албанија. Според податоците, едниот земјотрес бил со магнитуда од 3.6 степени според Рихтеровата скала, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На донаторската конференција организирана од турската влада со учество на држави од исламската конференција, турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган посветил ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии
повеќе

Останато

Ќе ги почитуваме препораките на Венецијанската комисија за Законот за употреба на јазиците преку создавање капацитети, со цел имплементирањето на двојазичноста ...
сите 213 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 379 | | | веќе видена

Од кога тоа Ново Нордиск произведува сомнителен инсулин и од кога тоа Данска е всушност Турција?Документите тоа го говорат, а Министерството за здравство и ...
сите 101 | | | веќе видена

Премиерката на Нов Зеланд, Џакинда Ардерн истакна дека има прашања кои мора да бидат поставени и одговорени по ерупцијата на вулканот на Белиот остров, што се ...
сите 56 | | | веќе видена

Портпаролот на Никола Груевски, Христијан Мицкоски призна дека ВМРО-ДПМНЕ има незаконски долг од 400.000 евра за кампањата на Сиљановска.  Прекршен е членот 71 ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Албанија повторно почувствувани пет нови земјотреси – еден од 4,3 степени според Рихтер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: